Moduły fotowoltaiczne N-TYPE Jinko Solar: przyszłość w instalacjach PV

Moduły fotowoltaiczne N-TYPE Jinko Solar: przyszłość w instalacjach PV

Trendy w branży nie pozostawiają wątpliwości: moduły N-TYPE to przyszłość instalacji fotowoltaicznych. Znacząco wyższa efektywność i dłuższa żywotność modułów typu N w porównaniu ze standardowymi modułami typu P powodują, że pojawia się coraz większa liczba inwestorów, gotowych przeznaczyć swój kapitał na te najnowocześniejsze instalacje. FlexiPower Group od września 2020 roku jest oficjalnym dystrybutorem produktów Jinko Solar, w tym także bezkonkurencyjnych modułów Tiger.

W wyniku coraz to kolejnych inwestycji, liczba produkowanych modułów stale rośnie. Co za tym idzie, moduły typu N stają się konkurencyjne cenowo wobec standardowych, znacznie mniej wydajnych modułów typu P. Producent z Szanghaju, od lat będący niekwestionowanym liderem w branży, wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które pozwolą mu pozostawać kilka kroków przed konkurencją.

Tajemnicą tak wysokiej wydajności modułów Jinko Solar N-TYPE są używane przez producenta najnowocześniejsze technologie. Są to m.in. Tiling Ribbon (TR), czyli sposób ułożenia ogniw “na zakładkę”, znacząco zwiększający powierzchnię i wydajność modułu. Przewagę konkurencyjną dają również 9BusBar, czyli wieloprzewodowe połączenia komórkowe, ograniczające efekt cieniowania ogniwa. Dzięki temu instalacja nie traci efektywności ani przy słabym świetle, ani w warunkach nasłonecznienia pod różnymi kątami.

REKLAMA

Moduły N-TYPE to również znacznie lepsza od standardowej wydajność w trudnych warunkach. Niezwykle trwała folia PVF TEDLAR od Dupont zapewnia nie tylko niższą wagę, lecz także znacznie wyższą odporność na czynniki związane z wysoką temperaturą czy z zasoleniem. Nie bez znaczenia jest również znacznie niższa wartość LID (Light-induced degradation), która w modułach typu P może odejmować nawet 6% efektywności.

Moduły Jinko Solar N-TYPE mają aż 25 lat gwarancji w przypadku wariantu z czarną podkładką i 15 w przypadku wariantu z białą. Producent zapewnia także 30-letnią gwarancję na moc wyjściową na poziomie 87,4%.

REKLAMA

Moduły Tiger występują w wariantach Monofacial i Bifacial TB; warto przy tym wiedzieć, że moduły BIPV typu N produkują średnio o 2.52% więcej energii niż moduły BIPV typu P. Podczas gdy moduły BIPV typu P wykazują efektywność na poziomie 72%, typ N wyprzedza je aż o 17%.

Przeprowadzane badania pokazują coraz większy udział modułów typu N w branży fotowoltaiki. Wyższa wydajność i żywotność modułów N-TYPE oznacza w efekcie większy zwrot z inwestycji. Średnio niższy koszt uzyskania energii to jasne wskazanie, że moduły tego typu staną się wykorzystywane na bardzo szeroką skalę.

Więcej o modułach N-TYPE na stronie Flexipower >> 

 

artykuł sponsorowany