Ubezpiecz swoją instalację OZE i korzystaj z taniego prądu

Ubezpiecz swoją instalację OZE i korzystaj z taniego prądu
Concordia Polska

Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii w Polsce mają już prawie 10 tys. megawatów (MW) mocy zainstalowanej. Zabezpieczenie ich długotrwałego, zyskownego funkcjonowania wymaga specjalistycznej ochrony ubezpieczeniowej. Najszerszą na rynku ofertę dla mikroinstalacji ma Concordia Polska Grupa Generali.

Jesteś rolnikiem, przedsiębiorcą lub klientem indywidualnym? Szukasz ubezpieczenia dla swojej instalacji? Concordia Polska zapewnia ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb. Ochronimy instalację fotowoltaiczną zarówno na dachu jak i na gruncie, zabezpieczymy, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Formuła ubezpieczenia od wszystkich ryzyk (All Risks) pozwoli Ci spać spokojnie.

Z roku na rok coraz więcej OZE

REKLAMA

Mocy zainstalowanej w instalacjach OZE w Polsce stale przybywa. Najczęściej stosowane w Polsce instalacje OZE to te działające w oparciu o energię wiatru, biomasę, hydroenergię, biogaz i wykorzystujące energię promieniowania słonecznego. Liczba tych ostatnich, montowanych w formie mikroinstalacji domowych, rośnie bardzo szybko. Powodem jest dobry rosnąca świadomość społeczna, ale także rządowe programy wsparcia czy preferencyjne warunki kredytowe.

Ubezpieczenie to gwarancja wielu lat korzyści z instalacji OZE i taniego prądu

Dobrze zaprojektowana domowa instalacja OZE może przez wiele lat wytwarzać tani prąd, pod warunkiem, że jest zabezpieczona odpowiednim ubezpieczeniem. Panele produkujące energię ze słońca mogą działać przez wiele lat pod warunkiem, że nie uszkodzi ich grad czy nie zerwie wiatr. Przed takimi i innymi zdarzeniami instalacje fotowoltaiczne można ubezpieczyć.

Najwygodniejszą formą ubezpieczenia jest formuła all risks, czyli chroniąca na wypadek wszystkich nieprzewidzianych zdarzeń, które nie zostały wyraźnie w umowie wyłączone. W przypadku takiej polisy ubezpieczyciel nie określa definicji zdarzeń losowych np. wiatru, deszczu czy przepięcia. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba się zastanawiać np. z jakiej przyczyny powstało przepięcie, czy siła wiatru, który uszkodził instalację była wystarczająco duża. All risks to pełna i kompleksowa ochrona dla Twojej instalacji.

Korzyści z zawarcia ubezpieczenia OZE w Concordii są bardzo szerokie, a polisa obejmuje wiele innych zdarzeń. Należą do nich szkody oparte o czynnik ludzki tj. wynikające z kradzieży i wandalizmu. Takie ubezpieczenie otrzymasz bez dodatkowych opłat. Zapewniamy także zabezpieczenie przed szkodami wyrządzonymi przez zwierzęta. Z polisą Concordii nie musisz obawiać się nawet gryzoni i uszkodzenia instalacji w efekcie nadgryzionych przewodów. Niestety bywają one przegryzane przez kuny, które chętnie bytują na poddaszach.

Zapłacimy za prace murarskie i ponowny montaż

Ubezpieczenie Concordii Polska obejmuje nie tylko ochronę w razie uszkodzenia samej instalacji, ale także w razie szkody pokrywa koszty demontażu, utylizacji, drobnych prac murarskich czy ponownego montażu instalacji. Pokryjemy Twoje dodatkowe wydatki z tym związane, bo rozumiemy, co znaczy odtworzyć mienie po szkodzie i jakie wiążą się z tym koszty!

Za mało słońca i mniej prądu? To też uwzględnia polisa!

Uszkodzona instalacja to przestój w produkcji prądu i wyższe rachunki za prąd. Polisa Concordii obejmuje również ubezpieczenie straty w produkcji energii w wyniku zdarzenia losowego. Ubezpieczyciel zapłaci za energię, której nie mogłeś wyprodukować przez nieprzewidziane zdarzenie. Wypłata ma miejsce na podstawie przyjętej w umowie stałej ceny za 1 kWh.

REKLAMA

Niższa niż planowana ilość wyprodukowanej energii może wynikać także z gorszego nasłonecznienia w danym roku. To bardzo prawdopodobny scenariusz, bo liczba dni słonecznych jest różna w poszczególnych latach.

W roku, w którym więcej jest dni pochmurnych, kiedy panele fotowoltaiczne produkują bardzo mało energii, strata z powodu niższej produkcji niż zakładana jest rekompensowana na podstawie ubezpieczenia. Wypłata świadczenia następuje, gdy produkcja wynosi mniej niż 75 proc. zakładanej ilości energii.

Krótko mówiąc zapłacimy za różnicę w produkcji energii, abyś był zadowolony z użytkowania instalacji i jak najwięcej zaoszczędził na rachunkach. Unikniesz w ten sposób rozczarowania związanego z dopłatą do rachunku za energię.

Jak sfinansować instalację wykorzystującą OZE

Jednym z najwygodniejszych sposobów sfinansowania instalacji OZE jest niskooprocentowany kredyt oferowany np. przez Bank Spółdzielczy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Finansowanie jest udzielane na korzystnych warunkach, warto więc rozważyć takie rozwiązanie.

Warunki są podobne w poszczególnych bankach, ale zazwyczaj z takiego kredytu można sfinansować nakłady na odnawialne źródła energii np. kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, rekuperatory. Prowizja to często 0%, a oprocentowanie wynosi 5-6 proc. czyli koszty kredytu są znacznie niższe niż przy standardowych kredytach gotówkowych. Maksymalny okres kredytowania wynoszący nawet 10 lat pozwala na niewielkie raty miesięczne, nawet przy kredytowaniu 100 proc. kosztów realizacji przedsięwzięcia.

Concordia Polska współpracuje z bankami spółdzielczymi w zakresie zabezpieczenia kredytów udzielanych na sfinansowanie instalacji wykorzystujących OZE. Warunki ubezpieczenia jak widać spełniają kryteria nie tylko banku, ale przede wszystkim zabezpieczą interesy klientów. Dlatego rekomendujemy skorzystanie z oferty obejmującej kredyt udzielany przez bank spółdzielczy i ubezpieczenie Concordii.

Obawiasz się o kredytowaną instalację?

Z Concordią masz pewność, że ubezpieczenie jest dedykowane Twojej instalacji.

Concordia Polska jest jednym z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku oferujących ochronę instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii, z fotowoltaiką na czele. Ochrona dostępna jest zarówno dla gospodarstw rolnych, przedsiębiorców, jak i właścicieli domów w mieście.


artykuł sponsorowany