Moduły Meyer Burger z technologią opartą na blockchain

Moduły Meyer Burger z technologią opartą na blockchain
authentic.network

Szwajcarska firma, która właśnie rozpoczyna produkcję paneli fotowoltaicznych, umieści na nich naklejki, dzięki którym proces serwisu zostanie ograniczony do minimum. 

Meyer Burger wykorzysta do oznaczenia swoich modułów, których produkcja rozpoczyna się w zakładach w Freibergu koło Drezna, naklejki zawierające zapisaną cyfrowo informację na temat konkretnego produktu, mającą ułatwić jego serwisowanie.

W tym celu rozwiązanie bazujące na technologii blockchain dostarczy firma authentic.network – startup mający siedzibę w Chemnitz.

REKLAMA

Zamówienie inspekcji czy wymiany modułów  ma zajmować zaledwie kilka sekund potrzebnych na wczytanie kodu modułu i wybranie w telefonie odpowiedniego polecenia.

Meyer Burger podkreśla, że tradycyjny proces serwisu modułu fotowoltaicznego wymagałby wykonania wielu działań, w tym wykonania telefonu do instalatora, opisania problemu, wypełnienia formularzy rejestracyjnych czy umówienia spotkania.

Szwajcarska firma, która wcześniej specjalizowała się w dostarczaniu urządzeń dla przemysłu fotowoltaicznego, w ubiegłym miesiącu rozpoczęła własną produkcję ogniw i modułów PV. 


Fabrykę ogniw Meyer Burger posiada w miejscowości Bitterfeld-Wolfen koło Lipska, natomiast moduły będzie produkować we Freibergu koło Drezna – przez wiele lat największej europejskiej fabryce ogniw i modułów PV, która należała do już nieistniejącej firmy SolarWorld.

REKLAMA

Obecne zdolności produkcyjne fabryki mają pozwolić na wytwarzanie codziennie około 3 tysięcy modułów, a w skali roku – ok. 400 MW. Linie produkcyjne we Freibergu mają jednak szybko zostać rozbudowane, w czym z pewnością pomoże fakt, że Meyer Burger to jeden z największych na świecie dostawców urządzeń służących do produkcji ogniw i modułów PV. 

Ogniwa wykonane w technologiach HJT i Smartwire, wykorzystywane do produkcji modułów we Freibergu, będą dostarczane z zakładu w Bitterfeld-Wolfen, gdzie Szwajcarzy chcą osiągnąć zdolność produkcji do 200 tys. ogniw dziennie.

Cel Meyer Burger na ten rok to zbudowanie rocznych zdolności produkcyjnych, które w przypadku ogniw i modułów mają wynieść po 400 MW, a w przyszłym roku Meyer Burger chce już posiadać linie umożliwiające produkcję w skali roku ogniw o mocy 1,4 GW i modułów o mocy 1 GW.

Natomiast do roku 2026 szwajcarska firma chce osiągnąć zdolności produkcyjne na poziomie 5 GW.

authentic.network


redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.