Jakie panele fotowoltaiczne wybrać w 2021 roku?

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać w 2021 roku?
Paweł Wroniak, account manager firmy Memodo

Rok 2021 dla przedstawicieli branży PV to przede wszystkim czas wielu wyzwań. Obecnie największą bolączką jest ograniczona dostępność paneli fotowoltaicznych na rynku europejskim spowodowana opóźnieniami w dostawach z Azji. Jak z tym problemem radzi sobie jeden z największych dystrybutorów modułów PV i systemów magazynowania energii w Europie, firma Memodo?

Jakość vs dostępność

– Rynek fotowoltaiczny nie jest wyjątkiem. Niedobór komponentów oraz problemy z zaopatrzeniem spowodowane między innymi pandemią COVID-19 dotykają wiele branż. Firma Memodo, chociaż weszła na rynek polski stosunkowo niedawno, może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży PV na skalę europejską. Pozwoliło nam to wypracować sieć stałych kontaktów z czołowymi producentami, dzięki którym możemy zaoferować instalatorom w Polsce dostęp do niezbędnych produktów o wysokiej jakości – wyjaśnia Paweł Wroniak, account manager Memodo.

Firma Memodo stawia na jakość, dlatego w ofercie sklepu internetowego PV znalazły się propozycje znanych i sprawdzonych producentów. Dużą popularnością cieszą się m.in. moduły Jinko i Trina. Produkty obydwu firm znalazły się w rankingu najlepszych paneli fotowoltaicznych w 2021 roku przygotowanym przez instytut PVEL.

REKLAMA

– Polecamy naszym klientom moduły Jinko, Trina oraz Jolywood w przedziale mocy 370-400Wp. Mają obecnie najlepszą przewidywaną dostępność, jednocześnie są to znane i sprawdzone marki. Zespół Memodo oferuje instalatorom pełną pomoc w zakupie oraz doborze poszczególnych komponentów niezbędnych do stworzenia pełnej instalacji fotowoltaicznej, także w kwestii wyboru baterii podkreśla Paweł Wroniak.

Panele fotowoltaiczne – propozycje Memodo na 2021 rok

  • Trina Vertex S 400 W

Seria modułów fotowoltaicznych Vertex S firmy Trina Solar, to nowość na rynku fotowoltaicznym. Charakteryzuje się małymi rozmiarami przy 21.1% wydajności modułu, między innymi dzięki zastosowaniu technologii połączeń międzyogniwowych o dużej gęstości. Większa moc i większa wydajność oznacza jednocześnie mniejsze koszty instalacji.

Więcej o Trina Vertex S 400 W

Zobacz wszystkie moduły Trina

 

  • Jolywood 380 W, bifacial szkło-szkło

Jolywood proponuje niezwykle wydajne panele fotowoltaiczne z monokrystalicznymi, półogniwami typu N. Dzięki połączeniu tych technologii, produkty Jolywood mają długą żywotność. Producent udziela 30-letniej liniowej gwarancji na moc i 15-letniej gwarancji na jakość wykonania.  Zaletą modułów bificial są ogniwa 9-busbar, które charakteryzują się atrakcyjnym wizualnie wyglądem, dzięki czemu panele idealnie nadają się do montażu na prywatnych dachach.

Więcej o Jolywood 380 W, bifacial szkło-szkło

REKLAMA

Zobacz wszystkie moduły Jolywood

 

  • JinkoSolar JKM370N-6TL3-V

Moduł 370 W z serii Tiger producenta JinkoSolar oparty jest na technologii N-Type i Tiling Ribbon. Oprócz wysokiej sprawności 21,25% oraz dużej odporności na warunki zewnętrzne, moduł dobrze sobie radzi z światłem rozproszonym. Producent zapewnia 15-letnią gwarancję na jakość wykonania oraz 30-letnią liniową gwarancję na moc.

Więcej o JinkoSolar JKM370N-6TL3-V 

Zobacz wszystkie moduły JinkoSolar

 

Bądź na bieżąco

We współpracy z największymi producentami modułów fotowoltaicznych firma Memodo przygotowuje kolejną serię darmowych szkoleń dla instalatorów. Pierwsze odbędą się już w sierpniu.

Zapisz się na Newsletter Memodo, a my poinformujemy Cię o szczegółach. Więcej informacji o szkoleniach znajdziesz tutaj.

 

artykuł sponsorowany