GoodWe wystartowało z pierwszym Solar Roadshow 2021 w Polsce

GoodWe wystartowało z pierwszym Solar Roadshow 2021 w Polsce
GoodWe

W dniach 13-16 lipca 2021 roku GoodWe wyruszyło w trasę do Polski, pierwszego przystanku na europejskiej trasie GOODWE SOLAR ROADSHOW 2021. Wydarzenie tego formatu, które zgromadziło ponad 100 instalatorów fotowoltaiki z całego kraju, w naszym kraju po raz pierwszy i w opinii uczestników stało się jednym z ciekawszych wydarzeń dla instalatorów w branży.

GOODWE SOLAR ROADSHOW 2021, zorganizowane przez GoodWe i partnerów firmy w Polsce, miało na celu umożliwienie nowym i obecnym instalatorom GoodWe spotkania na żywo z lokalnymi przedstawicielami zespołu sprzedaży, marketingu i serwisu GoodWe oraz zapoznanie się z ofertą produktową producenta.  Przez 4 dni specjalny samochód demonstracyjny GoodWe Truck wyposażony w najpopularniejsze serie inwerterów oraz system do magazynowania energii został odwiedzony przez uczestników wydarzenia w Gliwicach, Krakowie, Łodzi oraz Warszawie.

Dostępność od ręki, lokalny serwis i wsparcie techniczne, wysoka sprawność i łatwy montaż inwerterów zostały wymienione przez uczestników wśród najbardziej istotnych powodów decydujących o wyborze produktów GoodWe.

REKLAMA

 

Szczególną uwagę instalatorów zwróciła na siebie Seria SDT G2: są to falowniki trójfazowe o zakresie mocy 4-25kW, które dzięki doskonałym parametrom technicznym, wysokiej sprawności maksymalnej (do 98,4%) oraz świetnemu stosunkowi jakości do ceny dominują w Polsce i są jedną z najlepszych opcji dostępnych obecnie na rynku.

Jednofazowy inwerter Serii XS o mocy od 0,7kW do 3,0kW wyróżnił się ultralekką wagą wynoszącą zaledwie 5,8 kg oraz niezwykle kompaktowymi wymiarami, odpowiadającymi kartce A4, co czyni go wyjątkowo łatwym w przenoszeniu i montażu. Pomimo tego, że w Polsce jest jeszcze niewiele instalacji jednofazowych, seria XS jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o rozwiązania jednofazowe producenta.

W segmencie domowych rozwiązań do magazynowania energii, w którym firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za dostawcę hybrydowych falowników nr 1 na świecie i posiada najszerszą ofertę, największym zainteresowaniem cieszyła się Seria ET: trójfazowe falowniki hybrydowe zyskały uznanie instalatorów dzięki swoim wyjątkowym parametrom technicznym, wysokiej maksymalnej sprawności (do 98,2%), zintegrowanej funkcji back-up , a także  funkcji bezprzerwowego zasilania (UPS) – przełączania z trybu ON-GRID na BACK-UP poniżej 10 milisekund (!).

Dzięki tym znakomitym cechom, w wyniku badania SPI 2021 przeprowadzonego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych (HTW) w Berlinie, serie ET i EH osiągnęły wskaźnik SPI (System Performance Index) na poziomie 93,4% i 91,2% i zajęły odpowiednio 2 i 5 miejsce wśród 20 systemów do magazynowania energii, dzięki czemu GoodWe zostało uznane w SPI 2021 za najbardziej wydajnego azjatyckiego producenta falowników.

PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Podczas wydarzenia oprócz słonecznej pogody, plenerowego BBQ, samochodu GoodWe Truck i luźnych sesji networkingowych z przedstawicielami GoodWe, wszyscy uczestnicy mieli również niepowtarzalną okazję do zdobycia kompleksowej dawki wiedzy technicznej. Eksperci z zespołu technicznego GoodWe przeprowadzili specjalną edycję szkolenia instalatorskiego GoodWe PLUS+, dzięki któremu uczestnicy mieli okazję dołączyć do grona instalatorów GoodWe PLUS+ z szeregiem dodatkowych korzyści.

REKLAMA

Więcej informacji na temat programu GoodWe PLUS+ można znaleźć tutaj.

– W Polsce już dzisiaj widać jak ewoluuje rynek fotowoltaiki. Rośnie moc modułów, zmieniają się wymagania dla producentów falowników, a odbiorcy końcowi oczekują nie tylko niskiej ceny ale również profesjonalnego doradztwa i wsparcia na każdym etapie inwestycji. Produkty GoodWe nie tylko odpowiadają na rosnące wymagania. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom instalatorów i realizujemy program szkoleniowy dostępny dla każdego kto zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych. Szkolenie obejmuje praktyczne aspekty zw. z budową i procesem uruchamiania instalacji fotowoltaicznych, jak również informacje o trendach na rynku i gamy produktowej – dodaje Daniel Moczulski, CEE Territory Manager w GoodWe Europe GmbH.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z GoodWe w Polsce: sales.pl@goodwe.com

Oficjalna strona producenta: https://pl.goodwe.com/


   

 


artykuł sponsorowany