Moduły bifacjalne przebojem na rynku

Moduły bifacjalne przebojem na rynku
Corab

Idealnie sprawdzają się w farmach fotowoltaicznych, czy na płaskich dachach. Produkują więcej energii niż moduły jednostronne, a ich współpraca z optymalizatorami mocy jest bardzo korzystnanie powinno zatem dziwić, że moduły typu bifacial cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Corabczołowy polski producent i dystrybutor fotowoltaiki, wprowadza do sprzedaży nową generację paneli bifacial marki Encor.

Produkty Encor cieszą się stale rosnącą uwagą klientów. Nic dziwnego, wyróżnia je wysoka jakość połączona z optymalną wydajnością i korzystnie skalkulowaną ceną. To powodują, że poszukujący komponentów do instalacji fotowoltaicznych chętnie decydują się na rozwiązania Encor. W asortymencie Corab dostępne są nowe modele modułów dwustronnych marki Encor. Czym się charakteryzują?

Encor wyprzedza konkurencję

REKLAMA

Moduły fotowoltaiczne są zbudowane z pojedynczych ogniw PV. W przypadku typowych paneli, tylko jedna strona ogniwa absorbuje promieniowanie słońca. Moduły bifacjalne tym różnią się od jednostronnych, że obie strony ogniw, z których są zbudowane, mogą chłonąć promieniowanie słoneczne i zamieniać je na energię elektryczną. To oczywiście przekłada się na ich większą wydajność.

– Moduły bifacial marki Encor, w szczególności Corab Encor EC385M-6-120NB-BF, oferują dodatkowy uzysk energii, a przy okazji pełną automatyzację działania – mówi Paweł Wiktorowicz, dyrektor działu wsparcia sprzedaży. 

REKLAMA


– To panele które lepiej niż inne reagują na słabe oświetlenie. Świetnie sprawdzają się przy budowie farm fotowoltaicznych, większych instalacjach na gruncie oraz na dachach płaskich. Tu chciałbym wyróżnić obiekty komercyjne – np. sklepy wielkopowierzchniowe, hale magazynowe, budynki fabryczne, to dobre miejsce do użycia modułów bifacjalnych Encor
– zaznacza Wiktorowicz.

W porównaniu z monofacjalnymi rozwiązaniami, bifaciale Encor wyróżnia lepszy współczynnik temperaturowy, a to istotne w takim klimacie, w jakim leży Polska.

Wysokowydajny dwustronny moduł monokrzemowy typu N z półogniwem i podwójną szybą to z pewnością bardzo interesująca propozycja. Co warte podkreślenia, bifacjalne rozwiązanie Encor to propozycja na lata. Jego elementy przeszły wyczerpujące testy długoterminowej niezawodności.

Oferta Corab systematycznie poszerza się o kolejne produkty typu bifacial. Wśród nich są wyroby marki Encor. O tym, jakie nowości znajdują się w asortymencie Corab, można dowiedzieć się śledząc stronę www.corab.pl .

artykuł sponsorowany