Fronius Polska i Grenton zintegrują fotowoltaikę i smart home

Fronius Polska i Grenton zintegrują fotowoltaikę i smart home
Fronius

Polski oddział austriackiego producenta falowników fotowoltaicznych Fronius nawiązał współpracę z Grenton, krajowym producentem systemów automatyki domowej. Celem jest integracja fotowoltaiki z rozwiązaniami z zakresu smart home. Synergia obu obszarów ma zwiększyć oszczędności prosumentów dzięki inteligentnemu zarządzaniu produkowaną przez nich energią.

Współpraca Froniusa i Grenton ma sprawić, że domowe systemy fotowoltaiczne wyposażone w falowniki austriackiej firmy wyprodukują więcej energii, która zostanie spożytkowana na potrzeby zasilenia domowych urządzeń – np. pomp ciepła. To zwiększy korzyści finansowe związane z posiadaniem fotowoltaiki, ponieważ więcej energii zostanie wykorzystane ma miejscu i mniej trafi do sieci.

– Integracja elektrowni fotowoltaicznej z instalacją inteligentnego budynku pozwala na niezwykle zaawansowane algorytmy zarządzania produkowaną energią – mówi Maciej Piliński, Sales Manager jednostki biznesowej Solar Energy w firmie Fronius Polska.

REKLAMA

– Połączenie systemów Fronius i Grenton to niewątpliwie kolejny krok na drodze do realizacji niezwykle ambitnej wizji naszej firmy: 24 godzin słońca, której celem jest zaspokojenie z odnawialnych źródeł energii 100 proc. potrzeb energetycznych ludzkości – dodaje Maciej Piliński.

Fronius i Grenton mają zapewnić instalatorom pełną dokumentację nowych rozwiązań, serię szkoleń w całej Polsce, a także wsparcie przy wdrażaniu integracji systemów Grenton i falowników Fronius

Obie firmy przygotowały m.in. dokumentację integracji z falownikiem Fronius Symo 8.2-3-M za pośrednictwem Fronius Solar API (JSON) oraz protokołu komunikacyjnego Modbus RTU.


REKLAMA

– Instrukcje są przejrzyste i pomagają odczytać przykładowe dane dotyczące generowanej mocy chwilowej, czy też całkowitej energii wytworzonej w ciągu dnia, roku oraz od początku działania instalacji. Instrukcje będą przydatne również podczas integracji z innymi modelami falowników Fronius – zapewnia Marek Polit, dyrektor sprzedaży w Grenton.

Fronius International zatrudnia ponad 5,6 tys. pracowników na całym świecie, działając w branżach: spawalnictwo, fotowoltaika i technologia ładowania akumulatorów. Firma uzyskała na opracowane przez nią rozwiązania już 1321 patentów.

Grenton to polski producent rozwiązań z obszaru smart home, która łączy technologie przewodowych i bezprzewodowych systemów automatyki budynkowej. Firma powstała w 2011 roku i obecnie działa w 24 krajach.

W ofercie Grenton można znaleźć trzy główne rodzaje modułów: przewodowe moduły na szynę DIN, przewodowe moduły podtynkowe oraz bezprzewodowe moduły komunikujące się w standardzie Z-Wave oraz Wifi. Urządzenia Grenton mają pozwalać na realizację dowolnego projektu – scentralizowanego, rozproszonego oraz mieszanego. Panele, przełączniki i aplikacja mobilna myGrenton pozwalają użytkownikom na zarządzanie swoim domem lokalnie i zdalnie.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.