Green Genius sprzedaje spory portfel projektów PV

Green Genius sprzedaje spory portfel projektów PV
Green Genius

Green Genius, jeden z najaktywniejszych deweloperów elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, zawarł umowę sprzedaży portfela projektów o mocy 42,3 MW z funduszem NextPower III ESG grupy NextEnergy Capital. Transakcja obejmie 44 elektrowni fotowoltaicznych realizowanych w naszym kraju.

Elektrownie fotowoltaiczne, których dotyczy transakcja z funduszem NextPower III ESG grupy NextEnergy Capital (NEC), to trzeci portfel projektów rozwiniętych i sprzedanych przez Green Genius w Polsce od 2019 roku.

Dwa wcześniejsze portfele, o łącznej mocy odpowiednio 45,4 i 40,4 MW, zostały nabyte przez szkocki fundusz Aberdeen Standard Investments. Pierwsze z tych inwestycji zostały zrealizowane na podstawie aukcji przeprowadzonych przez Urząd Regulacji Energetyki jeszcze w latach 2016-17.

REKLAMA

W sumie Green Genius zainwestował już ponad 100 milionów euro w polską branżę fotowoltaiczną. Obecnie firma przygotowuje się do budowy swojego czwartego portfela projektów PV o łącznej mocy przekraczającej 140 MW.

Najnowsze inwestycje, które zostaną sprzedane funduszowi NextPower III ESG, posiadają zabezpieczone 15-letnie gwarancje rozliczeń w systemie aukcyjnym w wyniku aukcji przeprowadzonej w 2019 roku.


REKLAMA

Dla funduszu z grupy NextEnergy Capital jest to pierwsza inwestycja w Polsce. Wraz z tą akwizycją łączna moc instalacji w portfelu NextPower III ESG wzrośnie do 530 MWp.

NextPowewr III ESG docelowo chce przeprowadzić inwestycje na poziomie 750 milionów dolarów w instalacje o mocy około 2,5 GW.

Green Genius to jeden z liderów polskiego rynku naziemnej fotowoltaiki i jeden z największych beneficjentów dotychczasowych aukcji w koszyku dla wiatru i fotowoltaiki do 1 MW.

Deweloper należący do grupy Modus Group buduje w naszym kraju również swoją pierwszą biogazownię rolniczą. Instalacja o mocy 999 kW powstanie w Turowcu na terenie gminy Wojsławice w województwie lubelskim.

Poza Polską firma działa na rynkach OZE na Litwie, w Hiszpanii, we Włoszech, Rumunii i Ukrainie. Do 2025 roku całkowita moc projektów zrealizowanych przez Green Genius ma osiągnąć 1,5 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.