Q CELLS wprowadza stację ładowania EDRIVE

Q CELLS wprowadza stację ładowania EDRIVE

Instalacja fotowoltaiczna na dachu, system magazynowania akumulatorowego w piwnicy i samochód elektryczny w garażu: oto ekologiczna rzeczywistość podyktowana tym, że coraz więcej osób w Polsce korzysta z własnej energii. Za sprawą inteligentnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych Q.HOME EDRIVE firma Q CELLS zapewnia doskonałe narzędzie, umożliwiające czyste i ekonomiczne ładowanie samochodów elektrycznych.

Ładowarka do samochodów elektrycznych Q.HOME EDRIVE-G1 Q CELLS gwarantuje doskonałe połączenie pomiędzy produkowaną zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju zieloną energią i typowym samochodem elektrycznym.

Q.HOME EDRIVE-G1 można wykorzystywać do ładowania wszystkich samochodów elektrycznych zarejestrowanych w Europie mocą do 22 kW z wykorzystaniem gniazdka typu 2, które obecnie zapewnia najwyższą prędkość ładowania w domowych warunkach.

REKLAMA

Kompaktowa konstrukcja sprawia, iż jest to jedna z najmniejszych stacji ładowania na rynku. Wbudowany wyłącznik różnicowoprądowy eliminuje potrzebę kosztownego montażu wyłącznika różnicowoprądowego typu B (RCCP) w domowej instalacji elektrycznej, co pomaga zmniejszyć koszty montażu. Urządzenie nie tylko wyróżnia się stopniem ochrony IP54 umożliwiającym stałą eksploatację na zewnątrz, lecz ma też interfejs WLAN zapewniający podłączenie do Internetu, a także sieci inteligentnego domu. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z inteligentnych funkcji, takich jak dostęp do aplikacji, zarządzanie ładowaniem, a także różnych ustawień timera.

Urządzenie Q.HOME EDRIVE-G1 może wykonywać dokładnie te same operacje, co trwale zainstalowana domowa stacja ładowania, lecz jest przy tym niezwykle kompaktowe i wszechstronne. W przeciwieństwie do zamontowanej na stałe domowej stacji ładowania, urządzenie Q.HOME EDRIVE-G1 można usunąć w kilku prostych krokach za sprawą gniazdka we wsporniku naściennym.

Kompaktowa konstrukcja sprawia, że urządzenie zajmuje bardzo niewiele miejsca w bagażniku pojazdu, stając się niezawodnym i wiernym towarzyszem, zwłaszcza podczas pokonywania dłuższych tras.

REKLAMA

Za sprawą różnych adapterów urządzenie Q.HOME EDRIVE-G1 można podłączyć do każdego standardowego domowego gniazda i ze wszystkimi standardowymi wyjściami mocy AC. Osoby jeżdżące pojazdami elektrycznymi zyskują pełną elastyczność i mogą ładować pojazd po drodze lub w razie postoju na noc, wykorzystując w tym celu moc ładowania do 22 kW. Oznacza to, że każde gniazdko staje się stacją ładowania.

Miks energetyczny określa ekologiczną równowagę samochodu elektrycznego. Im więcej zielonej energii, tym niższy ślad węglowy samochodu elektrycznego w porównaniu z pojazdem wyposażonym w silnik spalinowy.

Za sprawą stacji ładowania Q.HOME EDRIVE-G1 klienci mogą w pełni wykorzystać potencjał samochodu elektrycznego z korzyścią dla siebie i środowiska. Dzięki Q CELLS te pojazdy nie tylko umożliwiają czyste i ekonomiczne podróże, ale dodatkowo aktywnie przyczyniają się do czystych transferów energii.

Więcej na temat produktów Q CELLS na stronie: pl.q-cells.com

artykuł sponsorowany