GoodWe wyróżniony w badaniu najbardziej wydajnych systemów magazynowania energii

GoodWe wyróżniony w badaniu najbardziej wydajnych systemów magazynowania energii

Renomowany Uniwersytet Nauk Stosowanych w Berlinie po raz czwarty przeprowadził analizę najbardziej wydajnych domowych systemów magazynowania energii z fotowoltaiki. Do udziału w badaniu zaproszeni zostali wszyscy producenci domowych systemów magazynowania energii, z których 15 zgodziło się na przeprowadzenie dalszych testów. GoodWe, z dwoma hybrydowymi inwerterami z serii EH i ET, znalazło się w centrum uwagi tegorocznego zestawienia, zajmując odpowiednio 2. i 5. miejsce.

W ramach Electricity Storage Inspection 2021 przetestowano łącznie 20 systemów w dwóch klasach mocy: 5 kW (moduły PV o mocy 5kWp i odbiory na poziomie 5010 kWh/a) oraz 10kW (moduły PV o mocy 10 kWp, odbiory domowe 5010 kWh/a, pompa ciepła2664 kWh/a, ładowarka samochodu elektrycznego 1690 kWh/a).

Celem badania jest ocena efektywności energetycznej systemów magazynowania energii z fotowoltaiki, co przekłada się na analizę strat związanych z wydajnością systemu, stratami na konwersji, stratami zw. systemem zarządzania, oraz tymi wynikającymi ze stanu spoczynku urządzenia. Takie podejście pozwoliło na wyznaczenie wskaźnika wydajności systemu – SPI (ang. System Performance Index). Badanie jest realizowane już 4. rok z rzędu i wyznacza trendy dla liderów rynku inwerterów hybrydowych.

REKLAMA

GoodWe najbardziej wydajny azjatycki producent falowników

Hybrydowe falowniki GoodWe serii ET i EH osiągnęły wskaźnik SPI na poziomie odpowiednio 93,4 proc. i 91,2 proc.. Dzięki
tak wysokiej wydajności systemu, jednofazowy inwerter hybrydowy GoodWe 5000-EH zajął 2. miejsce w mniejszym przypadku referencyjnym (5 kWp PV), podczas gdy system wykorzystujący trójfazowy falownik hybrydowy GoodWe 10k-ET zapewnił sobie 5 miejsce i różnicę zaledwie 1,7 proc. w stosunku do pozycji lidera w drugim przypadku referencyjnym (10kWp PV).

Co wyróżnia Serie ET na rynku hybrydowych falowników?

  • Maksymalna sprawność do 98,2 proc.
  • Szeroki zakres napięć akumulatora 180-600V
  • Zintegrowana funkcja BACK-UP
  • Przełączanie z trybu ON-GRID do BACK-UP w ciągu 10 ms
  • Zdolność niesymetrycznego oddawania energii na fazy
  • Kompatybilność z magazynami energii wiodących producentów
  • Licznik wraz z przekładnikami prądowymi w standardzie.
Seria ET (trójfazowy inwerter hybrydowy do współpracy z siecią, jak i magazynami energii. Dostępny w zakresie mocy 5-10kW).
 

Gotowość GoodWe na wyzwania związane z magazynowaniem energii w Polsce

– Rozwój technologii hybrydowych w Polsce i zauważalny wzrost zainteresowania rozwiązaniami GoodWe w tym zakresie pokrywa się z globalnym trendem rozwoju systemów PV 2.0. Jest to kolejny etap rewolucji fotowoltaicznej, w którym magazyny energii odgrywają istotną rolę, najpierw jako urządzenie umożliwiające poprawę wydajności systemu i dalsze zmniejszenie ilości energii pobranej z sieci, a także jako narzędzie zapewniające bezpieczeństwo zasilania w gospodarstwie domowym. U naszych zachodnich sąsiadów podstawowym zastosowaniem magazynów energii jest ich wykorzystanie do „peak shaving” czyli ograniczenia wymiany energii z siecią. W Polsce jesteśmy znacznie bardziej narażeni na przerwy w dostawie prądu, co sprawia, że podstawowym motywatorem do zakupu inwertera hybrydowego jest dziś bezpieczeństwo. Inwertery GoodWe dostępne w Polsce umożliwiają samodzielne określenie tego, co jest priorytetem – mówi Daniel Moczulski, CEE Territory Manager w GoodWe Europe GmbH.

Czym jest wskaźnik SPI z ekonomicznego punktu widzenia?

Wyznaczony przez badaczy SPI (ang. System Performance Index) jest wskaźnikiem ekonomicznym, który przedstawia, o ile testowany system pozwala obniżyć koszty energii elektrycznej w porównaniu z „optymalnie dobranym” systemem magazynowania energii. Im lepsze właściwości związane z wydajnością systemu (np. sprawność konwersji, współczynnik regulacji czy zużycie energii w trybie czuwania), tym większe oszczędności może on przynieść. Oznacza to, że możemy dokładnie obliczyć, co oznacza różnica w punktach procentowych z ekonomicznego punktu widzenia.

Kolejnym przedmiotem badań na Uniwersytecie Nauk Stosowanych (ang. HTW Berlin) jest zagadnienie optymalnego projektowania systemów magazynowania energii z fotowoltaiki. Przeprowadzone symulacje i analizy pokazują, że z ekonomicznego punktu widzenia szczególnie ważne jest dopasowanie wielkości instalacji PV i magazynu energii do istniejącego zapotrzebowania. Im większa instalacja PV, tym większa oszczędność emisji CO2.

W związku z tym wszystkie odpowiednie powierzchnie dachowe powinny być wykorzystywane do wytwarzania energii słonecznej, aby nie tylko zwiększyć stopień własnej niezależności energetycznej, ale również zmniejszyć krajową emisję CO2.

8 powodów, dla których GoodWe jest liderem w sektorze magazynowania energii z fotowoltaiki

1. Pierwszy na rynku systemów hybrydowych

Pierwszy falownik hybrydowy GoodWe (Seria EH) pojawił się jeszcze w 2014 roku. Podczas gdy większość producentów dopiero niedawno rozpoczęła produkcję i optymalizację tej technologii, GoodWe ma już za sobą prawie dekadę doświadczeń i szereg zrealizowanych badań, aby móc dostarczać na rynek tylko najbardziej wydajne produkty.

2. Zainstalowane na całym świecie

Ponad 100 tys. falowników hybrydowych GoodWe zostało zainstalowanych na największych światowych rynkach magazynowania energii, takich jak Australia, Niemcy, Czechy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i RPA. Tak wszechstronny kontakt z różnymi technologiami, normami i środowiskami biznesowymi sprawia, że GoodWe jest znacznie lepiej przygotowane do radzenia sobie ze zmianami w obowiązujących przepisach i rozwojem rynku. Żadna inna firma nie posiada tak bogatego i zróżnicowanego doświadczenia.

3. Szerokie portfolio produktów

REKLAMA

Podczas gdy większość producentów posiada co najwyżej 2-3 produkty, GoodWe ma już w swoim portfolio ponad 15 produktów do magazynowania energii, nie licząc magazynów energii i innych akcesoriów. Żadna inna firma nie ma tak szerokiego portfolio produktów. W ofercie GoodWe można znaleźć falowniki hybrydowe jedno i trójfazowe, falowniki AC Retrofit do rozbudowy systemu o magazyn energii, falowniki od sektora mieszkaniowego po komercyjny.

4. Wyjątkowe parametry techniczne

Zdolność niesymetrycznego oddawania energii na fazy, przełączanie na BACK-UP w ciągu 10ms, wysoka sprawność, szybki i łatwy montaż (Plug & Play) to tylko niektóre z wielu zalet inwerterów hybrydowych GoodWe. Wyjątkowość produktów GoodWe została potwierdzona przez wiodących dostawców i dystrybutorów w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej.

5. Jakość potwierdzona certyfikatami

GoodWe otrzymało nagrodę TÜV Rheinland „All Quality Matters” za swoje produkty do magazynowania energii serii ET i ES i jest jedynym producentem falowników, który konsekwentnie plasuje się na szczycie tej listy pod względem jakości swoich produktów. Wszystkie instytucje przyznające nagrody są niezależne, a rankingi opierają się na rygorystycznych kryteriach naukowych i badawczych.

6. Badania i rozwój

W samym zespole badawczo-rozwojowym GoodWe pracuje ponad 500 osób, a połowa zasobów badawczo-rozwojowych jest w całości poświęcona rozwoju produktów do magazynowania energii. 10 lat doświadczenia sprawia, że falowniki hybrydowe GoodWe są najbardziej wydajnymi i jednocześnie żywotnymi produktami na rynku.

7. Kompleksowe rozwiązania

GoodWe oferuje nie tylko falowniki hybrydowe, ale również magazyny energii i wyjątkowe rozwiązania dla różnych scenariuszy zastosowań. Od momentu wejścia na giełdę, GoodWe rozszerzyło swoją linię produktów z inwerterów PV na inne kategorie produktów, w tym magazyny energii, aby zapewnić klientom kompleksowy pakiet rozwiązań. To sprawia, że zakup systemu z magazynem energii staje się coraz prostszy dla użytkowników końcowych, instalatorów i dystrybutorów.

8. Lokalny serwis

GoodWe dokłada wszelkich starań, aby oferować lokalną obsługę przedsprzedażową i posprzedażową na najwyższym możliwym poziomie. Ponad 100 inżynierów pracuje dla GoodWe w 16 krajach, w tym w Polsce. Każdy inżynier jest akredytowany i wybrany w celu zapewnienia doskonałej obsługi klienta.

O GoodWe

GoodWe jest wiodącym światowym producentem falowników fotowoltaicznych i rozwiązań w zakresie magazynowania energii, notowanym jako spółka akcyjna Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (kod giełdowy: 688390).

Przy łącznej ilości ponad dwóch milionów wyprodukowanych falowników i zainstalowanych 23 GW w ponad 100 krajach, inwertery fotowoltaiczne od GoodWe o mocy od 0,7 kW do 250 kW są stosowane w systemach budynków mieszkalnych i komercyjnych, przemysłowych i wielkoskalowych. GoodWe zatrudnia ponad 2000 pracowników w 15 krajach i według raportu przygotowanego przez grupę Wood Mackenzie jest światowym liderem wśród producentów falowników hybrydowych w 2020 roku. Firma GoodWe została również sklasyfikowana przez IHS Markit jako jeden z 10 najlepszych producentów falowników, a w 2021 roku firma zdobyła tytuł topowej marki od EUPD aż w sześciu krajach, w tym w Polsce.

Strona producenta: https://pl.goodwe.com/

Kontakt w Polsce:

sales.pl@goodwe.com

service.pl@goodwe.com

        

artykuł sponsorowany