Nowy falownik SolarEdge z opcją przewymiarowania DC do 150 proc.

Nowy falownik SolarEdge z opcją przewymiarowania DC do 150 proc.
SolarEdge

Izraelski producent falowników fotowoltaicznych ogłosił wprowadzenie na nasz rynek falownika o mocy 120 kW z technologią Synergii, która rozdziela funkcjonalność falowników na trzy niezależne jednostki, które mają być kontrolowane przez pojedynczy interfejs zarządzania.

SolarEdge zapewnia, że rozwiązanie o nazwie Synergii uwzględnione w nowym falowniku zwiększy czas pracy systemu fotowoltaicznego, ponieważ w przypadku wystąpienia usterek technicznych związanych z jedną z jednostek postała część systemu będzie nadal generować energię.

Nowy falownik ma umożliwiać do 150 proc. przewymiarowania strony DC, aby zmaksymalizować produkcję energii.

REKLAMA

Urządzenie zawiera wbudowany prostownik PID (Potential Induced Degradation) do pracy w nocy, aby zapobiec degradacji wydajności modułu, która może prowadzić do zmniejszenia produkcji energii w czasie życia instalacji.

Ponadto falownik ma zawierać funkcję odbioru wstępnego, która umożliwia instalatorom pełną i automatyczną walidację komponentów systemu za pomocą smartfona przed podłączeniem do sieci. Jak zapewnia izraelski producent, takie rozwiązanie znacząco przyspieszy proces instalacji, sygnalizując i rozwiązując z wyprzedzeniem wszelkie potencjalne problemy z okablowaniem lub łącznością.


Lżejsza, modułowa konstrukcja ma zapewnić, że poszczególne jednostki mogą być instalowane przez dwuosobowy zespół bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu, co zapewnia dalsze oszczędności czasu i kosztów.

Oprócz funkcji bezpieczeństwa SolarEdge, w tym zintegrowanego zabezpieczenia przed zwarciem łukowym i szybkiego wyłączania, nowy falownik ma posiadać dodatkową ochronę dzięki wbudowanym czujnikom termicznym na zaciskach DC i AC, a także monitorowanych zabezpieczeniach przeciwprzepięciowych.

Jak zapewnia Alfred Karlstetter, dyrektor generalny SolarEdge Europe, nowy trójfazowy falownik z technologią Synergii odpowiada na dwa rosnące wymagania w europejskim sektorze instalacji komercyjnych i przemysłowych.  

Zapewniając podstawowe korzyści z optymalizacji DC i monitorowania w wysokiej rozdzielczości, oferuje właścicielom systemów i inwestorom zwiększoną moc i skalowalność w celu poprawy wyników końcowych, a także odpowiada na zapotrzebowanie instalatorów na szybsze uruchamianie i procesy instalacyjne oraz serwisowe – komentuje Alfred Karlstetter.

Trójfazowy falownik SolarEdge z technologią Synergii jest dostępny w wariantach 50 kW, 66,6 kW, 90 kW i 120 kW. Dostępna jest również wersja 120 kW dla sieci 480V.

REKLAMA

Wszystkie trójfazowe falowniki SolarEdge z technologią Synergii są przystosowane do obsługi magazynów energii.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach: