PCWO w 3 miesiące zbuduje 32 farmy fotowoltaiczne

PCWO w 3 miesiące zbuduje 32 farmy fotowoltaiczne
PCWO Energy

Czwarty kwartał 2021 roku ma być rekordowy pod względem inwestycji dla PCWO Energy, jednego z liderów krajowego rynku farm fotowoltaicznych. W ciągu najbliższych trzech miesięcy spółka planuje ukończenie budowy 32 elektrowni fotowoltaicznych.

PCWO Energy S.A. to polska firma zajmująca się kompleksową realizacją projektów w zakresie wytwarzania energii elektrycznej – od podpisania umowy dzierżawy po zarządzanie w pełni funkcjonalną elektrownią fotowoltaiczną.

W ostatnich aukcjach dla odnawialnych źródeł energii, które Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził w czerwcu tego roku, spółki z grupy kapitałowej PCWO Energy złożyły zwycięskie oferty dla 150 instalacji.

REKLAMA

– W Polsce rynek farm słonecznych do 1 MW rozwija się bardzo dynamicznie, co jest zasługą m.in. sprawnie działającego systemu aukcyjnego. Nie było więc dla nas zaskoczeniem, że w tzw. małym koszyku dla projektów wiatrowych i fotowoltaicznych o mocy do 1 MW konkurencja podczas ostatniej aukcji była ogromna – komentował wyniki aukcji Przemysław Chmielewski, dyrektor zarządzający PCWO Energy S.A.

REKLAMA

Teraz spółka rozkręca budowę kolejnych farm fotowoltaicznych. Tylko w październiku PCWO Energy planuje zakończenie realizacji 12 nowych farm PV. Powstająca w różnych częściach Polski infrastruktura będzie generować blisko 11 MW mocy.

Najwięcej inwestycji zostanie zrealizowanych w województwie świętokrzyskim, gdzie ukończona zostanie budowa 6 elektrowni. Kolejne 4 projekty zostaną zrealizowane na terenach województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W każdym powstaną po dwie farmy PV. Natomiast na terenie łódzkiego i podkarpackiego zostanie wybudowane po jednej farmie PV.

W ostatnich dwóch miesiącach tego roku planowane przez PCWO Energy jest sfinalizowanie kolejnych 20 projektów.

– Mimo wielu wyzwań, związanych przede wszystkim z funkcjonowaniem globalnych łańcuchów dostaw, planujemy w pełni zrealizować założone na obecny kwartał cele inwestycyjne. Do naszego portfela pozyskujemy obecnie około 230 gruntów miesięcznie, co oznacza, że do końca 2021 roku będziemy obecni z projektami na różnym etapie rozwoju w każdym powiecie naszego kraju – zapewnia Przemysław Chmielewski.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.