SolarSpot: Ponad 1 MW w wygranych przetargach publicznych

SolarSpot: Ponad 1 MW w wygranych przetargach publicznych
SolarSpot

Działająca na rynku dachowej fotowoltaiki spółka SolarSpot podpisała w trzech wygranych przetargach publicznych umowy na wykonanie instalacji o łącznej mocy 1 MW. Wartość kontraktów, które zdobyła firma z Wielkopolski, wynosi 4 mln zł.

W ramach projektu finansowanego z funduszy unijnych SolarSpot zrealizuje instalacje fotowoltaiczne w 150 lokalizacjach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W gminie Osie SolarSpot wybuduje 89 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Beneficjentami są mieszkańcy gminy, a inwestycja przyniesie łącznie nowe moce w wysokości 592,8 kWp.

REKLAMA

W gminie Brześć Kujawski SolarSpot zrealizuje 42 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych gospodarstwach domowych oraz jedną instalację na budynku szkoły podstawowej w Brzeziu. Łączna moc tych instalacji wyniesie 320,5 kWp.

W gminie Ciechocinek SolarSpot wybuduje 18 mikroinstalacji fotowoltaicznych, w tym 17 instalacji domowych i jedną na budynku gminnym. Łączna moc instalacji wyniesie 139,65 kWp.

W 2020 roku SolarSpot odnotował ponad 28 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli 5 razy więcej niż w 2019 roku, a jej zysk wyniósł 2,3 mln zł.

REKLAMA

Natomiast w pierwszej połowie 2021 roku spółka wypracowała 30 mln zł przychodów, podwajając wynik z analogicznego okresu zeszłego roku.

SolarSpot dotychczas zrealizował ponad 2,5 tysiąca instalacji dla klientów indywidualnych i biznesowych, gospodarstw rolnych oraz wspólnot mieszkaniowych.

W ubiegłym roku firma zrealizowała m.in. instalację fotowoltaiczną o mocy 99,6 kW na dachu Ergo Areny w Trójmieście, montując 246 modułów, każdy o mocy 405 Wp.

W skali miesiąca firma ma wykonywać około 150 montaży dla klientów indywidualnych i biznesowych, a do końca tego roku chce podwoić ten wynik.

W przyszłym roku SolarSpot planuje debiut na giełdzie NewConnect. Pozyskane fundusze spółka chce przeznaczyć m.in. na wejście w segment większych instalacji o mocy ponad 1 MWp.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.