Kurs na instalatora fotowoltaiki w Akademii SOLSUM

Kurs na instalatora fotowoltaiki w Akademii SOLSUM
Solsum

W Polsce pracuje największa liczba instalatorów w Europie, a ich liczba stale rośnie. Zapraszamy na kolejną edycję kursu dla instalatora fotowoltaiki celem zdobycia potrzebnej wiedzy oraz praktyki montażowej, a także niezbędnych uprawnień.

Polski sektor fotowoltaiczny tworzy najwięcej miejsc pracy w całej Europie – nawet o ponad 10 tys. więcej niż europejski lider w inwestycjach fotowoltaicznych, czyli Niemcy.

Najbliższy kurs na instalatora fotowoltaiki w Akademii SOLSUM przygotowujący do zdobycia uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego odbędzie się w dniach 26-28 stycznia 2022 r.

REKLAMA

Jest to 60. edycja kursu w Akademii SOLSUM i doskonała okazja, aby wejść w nowy rok z nowymi kompetencjami.

Dlaczego Akademia SOLSUM:

1. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem – 10 lat doświadczenia w budowie farm fotowoltaicznych, systemów magazynowania energii, instalacji prosumenckich.

2. Najnowocześniejszy ośrodek szkoleniowy z dostępem do laboratorium fotowoltaicznego z “komorą słońca” do badania jakości modułów PV i STC (jedyny ośrodek szkoleniowy w Polsce z tak zaawansowanym wyposażeniem), do dyspozycji uczestników także: instalacja fotowoltaiczna sieciowa, off-grid, hybrydowa, carport fotowoltaiczny, profesjonalne mierniki, omówienie na żywo  współpracy PV ze stacjami ładowania i pompami ciepła – te wszystkie typy instalacji dostępne na miejscu szkolenia.

3. Program szkolenia dostosowany również dla osób bez doświadczenia w branży elektrycznej i fotowoltaice, szkolenie rozpoczyna się od podstaw.

4. Wysoka zdawalność egzaminów UDT, SEP po ukończeniu kursu.

5. Jest to najbardziej kompleksowe szkolenie dotyczące instalacji pv aktualnie na rynku – 60. edycja.

6. Akademia SOLSUM prowadzi szkolenia od 2012r., gdzie łącznie zostało przeszkolonych ponad 2000 osób.

7. Jesteśmy akredytowaną przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) jednostką szkoleniową, posiadamy znak jakości standardów szkoleniowych MSUES przyznawany tylko ośrodkom spełniającym najwyższe standardy szkoleniowe.

8. Nie jest to szkolenie producenta, omawiamy zalety i wady różnych rozwiązań z branży fotowoltaicznej.

9. Podczas szkolenia przedstawiamy doświadczenia zebrane podczas kilku lat pracy z instalacjami PV jak i nowe trendy na rynku fotowoltaiki

REKLAMA

10. Uprawnienia elektryczne SEP do 1kV zakończone egzaminem państwowym, które są niezbędne do prac związanych z podłączaniem instalacji fotowoltaicznych.

11. Możliwość nawiązania współpracy po szkoleniu w zakresie zakupu komponentów, handlowym, montażowym.

Szczegółowy zakres tematyczny szkolenia i informacje organizacyjne na stronie firmy SOLSUM >>

Badanie jakości modułów w komorze słońca. Fot. Solsum.

Fot. Solsum.

artykuł sponsorowany