Sharp i Dalasina zbudują dużą farmę fotowoltaiczną w Wielkopolsce

Sharp i Dalasina zbudują dużą farmę fotowoltaiczną w Wielkopolsce
Sharp

Japoński koncern znany na rynku fotowoltaicznym głównie z produkcji modułów rozwija także działalność polegającą na budowie farm fotowoltaicznych. Sharp ogłosił właśnie, że we współpracy z warszawskim deweloperem Dalasina zbuduje dużą farmę PV, która będzie zlokalizowana w wielkopolskiej gminie Margonin.  

Firma Sharp Energy Solutions Europe podpisała umowę z deweloperem odnawialnych źródeł energii, firmą Dalasina, w zakresie współpracy przy rozwoju projektów fotowoltaicznych.

Pierwszy wspólny projekt zakłada budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 10 MW, która powstaje w miejscowości Radwanki w wielkopolskiej gminie Margonin, gdzie od 2006 roku działa jedna z największych farm wiatrowych w Polsce, której moc wynosi 120 MW i która należy do portugalskiej grupy EDPR.

REKLAMA

Budowa farmy fotowoltaicznej w Radwankach rozpoczęła się latem tego roku i ma się zakończyć w drugim kwartale 2022 roku.

Jednocześnie inwestor zamierza wziąć udział w tegorocznej aukcji dla odnawialnych źródeł energii, w koszyku dla instalacji PV o mocy powyżej 1 MW.

REKLAMA

– Nasza strategia zakłada potężny rozwój w zakresie dostaw na potrzeby elektrowni fotowoltaicznych w Polsce. Wspólnie z Dalasiną zaplanujemy i zrealizujemy ważne projekty tego rodzaju. Nasz wkład jako dostawcy modułów polegać będzie m.in. na zagwarantowaniu bezpośredniego dostępu do mocy produkcyjnych i wiedzy technicznej – komentuje Janusz Sobek, Sales Manager Central & Eastern Europe w firmie Energy Solutions Europe.

Nie jest to jedyny projekt fotowoltaiczny, w który w naszym kraju jest zaangażowany Sharp Energy Solutions Europe. W trakcie rozwoju mają być projekty o łącznej mocy około 25 MW zlokalizowane w różnych regionach Polski.

Dalasina to rodzinna grupa kapitałowa z siedzibą w Warszawie. Działa w branży OZE, koncentrując się głównie na projektach wiatrowych. Jej portfolio składa się z 10 farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 17,4 MW oraz działek inwestycyjnych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.