FoxESS wprowadza magazyny energii!

FoxESS wprowadza magazyny energii!

Gigant w produkcji falowników fotowoltaicznych, kładący duży nacisk na systemy magazynowania energii, wprowadza na polski rynek wysoce zaawansowane i uniwersalne urządzenia będące odpowiedzią na dużą liczbę zapytań o magazynowanie energii dla małych i średnich instalacji fotowoltaicznych. Tendencja ta jest również szczególnie wspierana przez Unię Europejską, która stawia sobie za cel zbudowanie ogólnoeuropejskiej sieci domowych magazynów energii.

– Szacujemy, że na koniec marca 2022 r. w Polsce będzie około 920 tys. instalacji prosumenckich. Według zapowiedzi Ministerstwa Klimatu i Ochrony Środowiska w nowej perspektywie Mój Prąd 4.0 będą wspierane systemy magazynowania energii. Dlatego jesteśmy przygotowani na to, aby wspomóc naszą wiedzą, doświadczeniem i wprowadzić uczestników rynku PV w kolejny, ważny etap branży związany z całym systemem energetycznym kraju – mówi Tomasz Walczyk, Country Manager FoxESS Polska.

Rozbudowa istniejących instalacji fotowoltaicznych o systemy magazynowania energii FoxESS

REKLAMA

Połączenie falowników fotowoltaicznych z systemami magazynowania energii FoxESS polega na podłączeniu ładowarki sieciowej na zasadzie dołożenia jej do już istniejącej instalacji fotowoltaicznej w której pracuje falownik. Ładowarka AC FoxESS zaprogramowana jest w ten sposób, aby magazynować energię do baterii w takiej ilości, jaką zaprogramuje użytkownik np. na poziomie aktualnej produkcji z falownika.

W ten sposób uzyskujemy system, który pracuje na zasadzie quasi-hybrydowej. W ostatnim kroku należy podpiąć baterie do kontrolera ładowania baterii tzw. BMS’a, a to urządzenie do ładowarki AC, która produkuje prąd stały. Jest to ważne dla zachowania żywotności urządzenia, ponieważ to BMS zarządza gospodarką ładowania baterii optymalizując jej pracę dla maksymalizacji jej żywotności.

Systemy magazynowania energii FoxESS jako źródło zapasowe

Systemy magazynowania energii to także zabezpieczenie w przypadku zaniku sieci energetycznej. W takiej sytuacji mogą posłużyć one do wykorzystania energii, którą zgromadzono w czasie produkcji z fotowoltaiki. To samo dotyczy zmroku. W obu przypadkach falownik zostanie wyłączony, produkcja z fotowoltaiki wstrzymana, natomiast ładowarka AC będzie miała możliwość skorzystania z tej energii, która została zgromadzona w bateriach w ciągu dnia. Pozwala to podłączyć do mocy maksymalnej ładowarki dowolne odbiorniki klienta i zasilać je w sytuacji kiedy nie ma energii lub klient wymaga poboru energii po zmroku.

REKLAMA

Systemy magazynowania FoxESS mają także zastosowanie w sytuacji, gdy konsumpcja energii przewyższa produkcję z fotowoltaiki. Jeśli produkcja z fotowoltaiki jest za mała, aby zaspokoić potrzeby odbiorników klienta, wtedy ładowarka AC FoxESS pokrywa różnicę z baterii, aby odbiorniki były w pełni zaspokojone.

Uniwersalne magazyny energii FoxESS mogą pracować z falownikami dowolnego producenta

FoxESS rekomenduje, aby jego systemy magazynowania energii były dodawane do falowników tej samej marki, ponieważ wówczas cały system zarządzania własną elektrownią domową znajduje się w jednej aplikacji do monitoringu. Ułatwia to komunikację, zarządzanie i wsparcie techniczne.

Jednak uniwersalność systemów magazynowania FoxESS polega na tym, że zostały one zaprojektowane tak, aby współpracowały z każdą marką falowników fotowoltaicznych dostępną na rynku. W takiej sytuacji falownik innego producenta będzie widoczny w swojej aplikacji do monitoringu, zaś system magazynowania w aplikacji FoxESS. Reasumując będą wówczas dwa systemy monitoringu.

Analizując ogromną liczbę zapytań dotyczących możliwości rozbudowy istniejących instalacji fotowoltaicznych o nowoczesne systemy magazynowania energii, FoxESS zapewnia, że oferowany przez niego produkt najlepiej odpowiada potrzebom rynku i jest zgodny z kierunkiem rozwoju sektora energetyki w Polsce zaproponowanym przez rząd i Unię Europejską.

Systemy magazynowania FoxESS to rewolucyjne, nowoczesne urządzenia, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Będą one już niebawem dostępne u autoryzowanych Partnerów FoxESS: www.fox-ess.pro/partnerzy

 

artykuł sponsorowany