GoodWe z najwyższą oceną Altman-Z w rankingu Bloomberg NEF

GoodWe z najwyższą oceną Altman-Z w rankingu Bloomberg NEF
GoodWe

Firma GoodWe dzięki uzyskaniu najwyższego wskaźnika Altman-Z została uznana za najbardziej stabilnego finansowo producenta falowników według rankingu Bloomberg New Energy Finance w 2021 roku.

Wskaźnik Altman-Z mierzy sytuację finansową firmy, szczególnie w obszarze produkcji, oceniając jej rentowność i wypłacalność. Do wyliczenia wskaźnika brane są pod uwagę takie dane jak relacja przychodów, kapitału obrotowego, EBIT i zatrzymanych zysków do aktywów czy kapitalizacja w stosunku do pasywów.

Wypracowane przez GoodWe wyniki zapewniły chińskiemu producentowi najwyższy wskaźnik Altman-Z wśród producentów rozwiązań PV w corocznym raporcie Bloomberg New Finance (BNEF).

REKLAMA

GoodWe jest producentem inwerterów i systemów do magazynowania energii z fotowoltaiki, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju. Firma zatrudnia ponad 3 tys.  pracowników w 20 różnych krajach oraz posiada zespół badawczo-rozwojowy składający się z ponad 500 inżynierów.


REKLAMA

W ciągu pierwszych trzech kwartałów tego roku GoodWe wypracowało 1,72 mld CNY (ok. 270 mln USD) przychodów, w tym wyłącznie w ostatnim kwartale jego przychody wyniosły 632 mln CNY. Zysk netto Goodwe za okres od stycznia do końca września 2021 r. wyniósł 215 mln CNY (ok. 33,8 mln USD), a wyłącznie w ostatnim kwartale sięgnął 62 mln CNY.

W 2020 roku przychody firmy wyniosły 1,58 mld CNY (ok. 250 mln USD) wobec przychodów rzędu 938,7 mln CNY wypracowanych we wcześniejszym roku. Ubiegłoroczny zysk firmy wyniósł 260,3 mln CNY (40,8 mln USD) w stosunku do zysku 102,8 mln CNY wypracowanego w roku 2019.

Chiński producent w pierwszej połowie 2021 roku sprzedał 217,5 tys. falowników sieciowych, co stanowi 66 proc. rocznych dostaw z 2020 roku, kiedy sprzedano 330 tys. tego rodzaju urządzeń. W ubiegłym roku udział zagranicznej sprzedaży GoodWe wyniósł 65,6 proc.

Rośnie również sprzedaż rozwiązań do magazynowania energii GoodWe. Chiński producent zrealizował w pierwszej połowie 2021 roku dostawę około 21 tys. falowników współpracujących z magazynami energii, czyli dostarczył prawie tyle samo, ile w całym poprzednim roku, kiedy sprzedał 22,3 tys. urządzeń.

W kontekście rozwoju technologii magazynów energii GoodWe ma stawiać na ofertę falowników hybrydowych, które umożliwiają jednoczesną obsługę instalacji fotowoltaicznej i magazynu. W ubiegłym roku chiński producent znalazły się na pierwszym miejscu zestawienia firmy Wood Mackenzie jeśli chodzi o sprzedaż tego rodzaju falowników z udziałem w globalnym rynku wynoszącym ponad 15 proc.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.