Spółka z rynku fotowoltaiki przejęta za niemal 75 mln zł

Spółka z rynku fotowoltaiki przejęta za niemal 75 mln zł
Edison Energia

Jedna z największych firm na polskim rynku fotowoltaicznymEdison Energia została przejęta przez Polenergię.

Zgodnie z treścią zawartej na początku listopada umowy przedwstępnej zakup 100 proc. udziałów Edison Energia miał kosztować Polenergię 76,5 mln zł. Ustalono, że finalna kwota będzie zależeć od korekt związanych z procedurami zamknięcia rachunków, ale miała nie przekraczać kwoty 86 mln zł. Transakcja była uwarunkowana otrzymaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Teraz Polenergia ogłosiła zawarcie umowy przyrzeczonej dotyczącą zakupu Edison Energia, informując o cenie 74,9 mln zł, która może jeszcze podlegać korektom związanym z zamknięciem rachunków. Własność Edison Energia ma zostać przeniesiona w dniu dzisiejszym.

REKLAMA


REKLAMA

Edison Energia to jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek fotowoltaicznych. Oferuje rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. W niecałe dwa lata firma wybudowała dla klientów indywidualnych i biznesowych ponad 20 tysięcy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 120 MWp.

Zmiana właściciela dla dotychczasowych klientów Edison Energia ma nie oznaczać żadnych dodatkowych formalności.

Jak podkreślał zarząd Edison Energia, dzięki transakcji firma ma zaoferować klientom połączenie oferty budowy instalacji fotowoltaicznych z usługami bilansowania i dostawy w 100 procentach zielonej energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnych źródłach Polenergii.

Wykorzystanie potencjału Polenergii ma również pozwolić na zaoferowanie klientom nowych usług m.in. agregatora, który będzie kupować nadwyżki zielonej energii z instalacji prosumenckich i odsprzedawać je na rynku.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.