Solis pomaga osiągnąć neutralne węglowo Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Solis pomaga osiągnąć neutralne węglowo Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Solis

Trwają zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Wśród obiektów wybudowanych dla sportowców jest górskie centrum prasowe w strefie zawodów w Yanqing. Strefa ta jest sceną wszystkich wydarzeń narciarskich alpejskich, jak również zawody bobslejowe, saneczkarskie i skeletonowe. Obiekt wygląda szczególnie.

Na hali medialnej w Yanqing powstała instalacja fotowoltaiczna o mocy 128 kW, która w skali roku ma wytwarzać około 140 MWh energii elektrycznej. Zielona energia może każdego roku zrównoważyć około 90 ton emisji dwutlenku węgla.

W projekcie zostały wykorzystane falowniki Solis 70kW, a także czarne, monokrystaliczne moduły z podwójnym szkłem. Jednocześnie na dachu hali medialnej zostały wykonane 64 kwadratowe świetliki. W ten sposób konstrukcja dachu spełnia podwójną funkcję oświetlenia budynków i generowania energii słonecznej. Nadmiar energii jest sprzedawany do lokalnej sieci.

REKLAMA

Solis

REKLAMA

Dzięki integracji nowoczesnego projektu architektonicznego i realizacji innowacyjnego systemu fotowoltaicznego, obiekt stał się centrum zielonej energii w strefie zawodów w Yanqing i wpisuje się w wysiłki Chin na rzecz zorganizowania olimpiady ekologicznej.

Solis koncentruje się na kluczowych problemach technicznych projektów rozproszonej energii słonecznej. Celem firmy jest urzeczywistnienie coraz większej liczby zastosowań fotowoltaiki w celu pobudzenia rozwoju miast i wzrostu liczby instalacji PV.

O Ginlong Technologies

Założona w 2005 roku firma Ginlong (Solis) Technologies (kod produktu: 300763.SZ) jest jednym z najbardziej doświadczonych i największych producentów słonecznych falowników łańcuchów PV. W ofercie firmy, prezentowanej na całym świecie pod marką Solis, zastosowano innowacyjną technologię falownika łańcuchowego, aby zapewnić najwyższą niezawodność, która została zatwierdzona w ramach najbardziej restrykcyjnych międzynarodowych certyfikatów.

Uzbrojona w globalny łańcuch dostaw, światowej klasy możliwości badawczo-rozwojowe i produkcyjne, firma Ginlong zoptymalizowała swoje falowniki dla każdego rynku regionalnego, serwisując i wspierając swoich klientów przy pomocy zespołu lokalnych ekspertów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.solisinverters.com

artykuł sponsorowany