Kompleksowe zarządzanie energią. Tak zwiększysz autokonsumpcję

Kompleksowe zarządzanie energią. Tak zwiększysz autokonsumpcję
BayWa r.e. Solar Systems

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii możemy zwiększyć rentowność swojej przydomowej instalacji fotowoltaicznej.

Oddawanie do sieci niewykorzystanej energii to spore straty finansowe. W przypadku mikroinstalacji (do 50 kWp), zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii obowiązuje system tzw. net-meteringu (opomiarowania netto), dzięki której możemy odzyskać 80 proc. (w przypadku instalacji o mocy do 10 kWp) lub 70 proc. (do mocy 50 kWp) oddanej energii wraz z kosztem jej dystrybucji. Tracimy, gdyż stopień naszej samowystarczalności (część energii bezpośrednio zużywanej na potrzeby własne) to zaledwie 25-30 proc.

Zmieniając nawyki użytkowników np. poprzez manualne, zegarowe lub inteligentne włączanie niektórych urządzeń w godzinach największej produkcji energii ze słońca, możemy uzyskać poprawę takiego stanu, a stopień samowystarczalności podnieść nawet do 50 proc.

REKLAMA

Zarządzanie energią PV daje więc wymierne korzyści, ponieważ energia jest wykorzystywana w czasie, kiedy jest produkowana i nie musi być oddawana do sieci. Po pierwsze – sieć nie jest obciążona, a po drugie – klient oszczędza pieniądze.

Instalacja PV opłaca się zawsze, jednak inwestycja w nią zwraca się szybciej, kiedy możliwie największa ilość samodzielnie wytworzonej energii zostanie wykorzystana na potrzeby własne. Możliwości wykorzystania nadwyżki produkowanej energii jest wiele. Przykładem mogą być inteligentne rozwiązania od firmy Fronius!

Gorąco zapraszamy na szkolenie stacjonarne już 28 marca 2022!

Szkolenie organizowane jest wspólnie przez firmę Fronius oraz BayWa r.e. Solar Systems (autoryzowanego dystrybutora) w Zabierzowie pod Krakowem. Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny.

Szkolenie odbędzie się z wykorzystaniem produktów Fronius na żywo. Omówione zostaną:

  • System zarządzania energią
  • Bezpieczeństwo energetyczne domu
  • Współpraca z pompą ciepła
  • E-mobilność – jak jeździć za darmo

Link do rejestracji na szkolenie >> 

Dodatkowo informujemy, że w BayWa r.e. Solar Systems luty to miesiąc promocji na wszystkie artykuły Fronius. W naszym webshopie znajdziecie Państwo nowe, obniżone ceny. To ostatnie dni- promocja obowiązuje do końca miesiąca. Zapraszamy!

REKLAMA

Artykuły Fronius w BayWa r.e. Solar System: https://solar-distribution.baywa-re.pl/pl/falowniki/fronius/

Kontakt

BayWa r.e. Solar Systems Sp. z o.o.

Autoryzowany Dystrybutor PV w Polsce

sklep.baywa-re.pl

 

BayWa r.e. to globalna marka (w Polsce pod nazwą BayWa r.e. Solar Systems), która działa jako autoryzowany dystrybutor PV (hurtownia fotowoltaiczna) współpracując z firmami instalatorskimi. W portfolio produktów znajdą Państwo wszystkie elementy potrzebne do zaprojektowania i wdrożenia fotowoltaiki od wiodących, globalnych producentów. Od modułów i falowników, poprzez magazyny energii, optymalizatory i akcesoria PV, aż po autorski system montażowy novotegra – to wszystko w naszym webshopie 24/7! Oferujemy również doradztwo techniczne, kompletną dokumentację produktową oraz bogatą ofertę szkoleniową.

 

artykuł sponsorowany