ML System zainstaluje fotowoltaikę za 4,4 mln zł

ML System zainstaluje fotowoltaikę za 4,4 mln zł
ML System

ML System podpisał z Polskimi Zakładami Zbożowymi Lubella GMW w Lublinie umowę o wartości 4,4 mln zł netto na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej dla zakładu produkcyjnego.

Całkowita moc instalacji wyniesie ponad 1,16 MW. Zajmie ona powierzchnię 5700 m2 i wygeneruje około 1076 MWh energii elektrycznej w skali roku.

– Systematycznie zwiększamy nasz potencjał w segmencie B2B. Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na uruchamianie instalacji fotowoltaicznych w następstwie skokowego wzrostu cen energii ze źródeł konwencjonalnych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

REKLAMA

Jak podkreśla ML System, ten element jest szczególnie ważny dla firm produkcyjnych, gdzie energia wytworzona z alternatywnych, ekologicznych źródeł zużywana jest na bieżąco.

Koszt wytworzenia prądu z OZE jest przewidywalny, ma tendencję malejącą, a prognoza wydatków i zysków dla posiadaczy instalacji OZE jest mierzalna i ułatwia planowanie długoterminowe – wylicza ML System.

Bieżący rok spółka otworzyła z najwyższą sprzedażą rok do roku za styczeń. Ostatnie inwestycje zaowocowały również zwiększoną liczbą zamówień w nowym obszarze działalności, jakim są szkła powłokowe. Wejście w ten segment rynku potwierdza wartość zamówień przekraczająca już 10 mln zł.

– Zauważalny jest trend wzrostu popytu na nasze produkty zarówno w kraju, jak i za granicą. W ostatnim czasie nawiązane relacje biznesowe zaowocowały pierwszymi zamówieniami z nowych dla nas krajów, jakimi są m in. Węgry i Grecja, jednocześnie stale rozszerzamy działania w krajach skandynawskich, Beneluksu i w Szwajcarii – podsumowuje Dawid Cycoń.

REKLAMA

ML System zapewnia, że intensywnie pracuje nad zwiększeniem mocy produkcyjnych w obszarze produktów z powłoką kwantową.

Pod koniec ubiegłego roku w Zaczerniu koło Rzeszowa ML System otworzył linię produkcyjną QuantumGlass – w pełni transparentnych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną.

Moce wytwórcze nowej linii wyniosą około 60 tys. mkw. w skali roku, a do przyszłego roku po realizacji pełnego planu inwestycyjnego moce wytwórcze kwantowych produktów ML System mają umożliwiać już produkcję 200 tys. mkw. szyb w skali roku w ramach trzech linii produkcyjnych. Docelowym rezultatem strategii ML System ma być osiągnięcie na koniec 2024 r. ponad 400 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Szyba z powłoką kwantową Quantum Glass (QGlass) ma być pierwszym na świecie rozwiązaniem, w którym szyba oprócz podstawowej funkcji, jaką jest izolacja od czynników zewnętrznych, takich jak temperatura czy hałas,przy jednoczesnym zapewnieniu doświetlenia wnętrz budynków stanowi aktywny element generujący energię elektryczną.

W pierwszych trzech kwartałach 2021 roku polski lider w produkcji rozwiązań dla fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami osiągnął 121,4 mln zł przychodów i jest to wynik o 32,9 mln zł. Od stycznia do września tego roku ML System wypracował 1,38 mln zł zysku netto.

W całym 2020 roku ML System wypracował 127,27 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz miał 10,17 mln zł zysku netto.

Raport za 2021 rok spółka ma opublikować w dniu 23 marca. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.