PZL Sędziszów S.A. produkuje rozdzielnice fotowoltaiczne

PZL Sędziszów S.A. produkuje rozdzielnice fotowoltaiczne
PZL Sędziszów

PZL Sędziszów od ponad 80 lat jest czołowym producentem filtracji dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych. Wychodząc naprzeciw zmianom i idąc w kierunku transformacji energetycznej, w połowie 2021 roku uruchomiona została produkcja paneli fotowoltaicznych. Rozbudowując asortyment, wprowadzono z początkiem 2022 roku do oferty rozdzielnice elektryczne PV. Podjęta została współpraca z czołowymi producentami komponentów elektrycznych takimi jak Phoenix Contact czy Schneider Electric.

Tworząc ofertę dla klientów, firma PZL Sędziszów kierowała się najwyższa jakością produktu oraz wysoką dostępnością magazynową, aby zagwarantować szybką wysyłkę do klienta.

Stosowane w naszych rozdzielnicach obudowy wyposażone są w transparentny front. Dzięki temu w łatwy sposób można ocenić jakość i estetykę wykonania połączeń, prowadzenia okablowania i montażu. Przezroczyste wieko ułatwia serwisantom przeprowadzenie okresowych inspekcji urządzeń bez konieczności demontażu obudowy.

REKLAMA

Rozdzielnice są wodoszczelne, odporne na UV i posiadają badania na palność. Dzięki temu można je stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Osiągnięto stopień szczelności IP65, wytrzymałość mechaniczna IK08 oraz odporność na napięcia 1000V AC, 1500V DC.

Ponadto, obudowy są testowane przez producenta standardem palności UL 94 stosowanym przez American Underwriters Laboratories. Badanie to weryfikuje własności palne oraz bezpieczeństwo pożarowe tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji. Wysoka jakoś wpływa na wytrzymałość w wysokich temperaturach – potwierdza to Glow Wire Test, bazując na normie IEC 60695-2-10.

Test polega na przyłożeniu drutu rozgrzanego do temperatury 960oC na 30 sekund do ściany obudowy. Produkt przechodzi test prawidłowo, jeżeli nie występuje płomień oraz zapłon badanego produktu. Dodatkowo obudowy zgodnie z badaniem UL 746C są odporne na ekspozycję światła UV.

PZL Sędziszów deklaruje zgodność produktów z normami PN-EN 61439-1-2021-10 oraz PN-EN 61439-2-2021-10. Ograniczniki przepięć Phoenix Contact są zaprojektowane zgodnie z normą PN-HD 60364-5-534:2016 i spełniają jej wymagania. Dodatkowo są certyfikowane przez laboratorium DEKRA.

W ofercie znalazły się ograniczniki typu T2 oraz T1+T2. Wszystkie połączenia zostały wyprowadzone na złączki, celem zapewnienia pewnego styku.

REKLAMA

Prefabrykacja rozdzielnic odbywa się przy pomocy wykfalifikowanych pracowników z uprawnieniami elektroenergetycznymi oraz z użyciem profesjonalnych narzędzi. W przypadku cięcia i odizolowywania przewodów czy zaciskania końcówek do produkcji stosowane są automaty, które zapewniają powtarzalne i poprawne zaciśnięcie oraz minimalizują ryzyko błędu ludzkiego. Okablowanie umieszczane w aparatach elektrycznych dokręcane są wkrętakami uwzględniając moment dokręcenia przewodu zgodny z wytycznymi producentów.

Przygotowana oferta obejmuje najczęściej wykorzystywane rozdzielnice, ale firma PZL Sędziszów jest w stanie zrealizować indywidualne zamówienia każdego klienta. Dodatkowym atutem jest oferowane wsparcie techniczne. Doświadczona kadra zapewnia pomoc w postaci: doboru, sprawdzenia oraz instrukcji montażu dla odbiorcy.

Zapraszamy do kontaktu:

rozdzielnice@pzlsedziszow.pl

 

artykuł sponsorowany