Spółka z rynku PV chce zatrudnić do 500 osób

Spółka z rynku PV chce zatrudnić do 500 osób
Jacek Grelewicz

Spółka Copernicus Sun odpowiada na aktualną sytuację na rynku fotowoltaicznym i oprócz rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii dla indywidualnych odbiorców poszerza swoją ofertę dedykowaną sektorowi przedsiębiorstw. Wrocławska spółka w kolejnych latach planuje powiększenie swojego zespołu do 500 pracowników.

Wrocławska firma podkreśla, że o ile do tej pory głównymi odbiorcami fotowoltaiki byli klienci indywidualni, to obecne ceny prądu powodują, że tą formą pozyskiwania energii coraz częściej interesuje się sektor B2B. Firmy są zmuszone do szukania oszczędności i rozważania różnych opcji pozyskiwania energii.

Jacek Grelewicz, prezes Copernicus Sun, podkreśla, że firmy w mniejszym stopniu niż odbiorcy indywidualni są objęte programami wsparcia i kupują energię po cenach rynkowych, a te w ostatnim czasie mocno wzrosły. Jak ocenia, w aktualnych warunkach cenowych zwrot z inwestycji w fotowoltaikę u klienta biznesowego powinien nastąpić w okresie krótszym niż 3 lata.

REKLAMA

– Znaczący wpływ, jaki ten wzrost ma na rentowność biznesów, powoduje, iż przedsiębiorcy kierują się w stronę fotowoltaiki. Pamiętajmy, że efektywnie dobrana instalacja fotowoltaiczna generuje znaczące oszczędności, które przedsiębiorca zobaczy w swoim rachunku wyników już w kolejnym miesiącu po podłączeniu instalacji PV do sieci energetycznej – mówi Jacek Grelewicz, prezes Copernicus Sun.

REKLAMA

– Do tej pory mieliśmy okazję realizować instalacje fotowoltaiczne m.in. dla sklepów, fabryk, zakładów przemysłowych czy szkół. W ostatnim czasie obserwujemy potężne zainteresowanie wszystkich odbiorców biznesowych z bardzo różnych branż – dodaje Jacek Grelewicz.

Obecnie Copernicus Sun zatrudnia 150 osób, ale planuje powiększyć zespół do około 500 pracowników i oprócz instalacji dla klientów ma przygotowywać również własny portfel wytwórczy.

– Wraz ze wzrostem liczby zleceń i stale prowadzonym nadzorem nad naszymi inwestycjami – rosną nasze potrzeby kadrowe. Należy podkreślić, że klientom oferujemy nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale też pompy ciepła, których rynek dynamicznie się rozwija. Wykorzystując „darmowy prąd ze słońca”, klienci zasilają pompy energią do ogrzania obiektów i wody użytkowej. Łącząc instalacje PV z pompami ciepła, możemy znacznie obniżyć roczne koszty ogrzewania i coraz więcej klientów jest tego świadomych. Do końca bieżącego roku zamierzamy też zbudować własne aktywa OZE – mówi Ryszard Czerwiński, członek zarządu Copernicus Sun.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.