Branża nagradza konstrukcję CORAB

Branża nagradza konstrukcję CORAB
Corab

Duże wyróżnienie dla olsztyńskiego producenta konstrukcji fotowoltaicznych. System CORAB TRACKER WS T-001 został nagrodzony podczas targów ENEX 2022. Produkt zdobył Medal Targów Kielce w prestiżowej kategorii „Konstrukcje OZE”.

Ponad 170 wystawców z 14 krajów brało udział w edycji XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia oraz XXII Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. CORAB S.A. prezentowało swoją ofertę w strefie MiastOZE.

Atrakcyjne stoisko, możliwość porozmawiania ze specjalistami pracującymi w wiodącej europejskiej firmie produkującej konstrukcje fotowoltaiczne to nie wszystko. CORAB oferował zwiedzającym możliwość bezpośredniego zapoznania się z najnowszymi wyrobami i rozwiązaniami oferowanymi przez firmę.

REKLAMA

Rozwiązanie idealne dla farm

Unikalna oferta i innowacyjne rozwiązania, jakie proponuje CORAB nie przeszły bez echa. Fotowoltaiczny system nadążny, czyli tracker zyskał uznanie wśród przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii, czego dowodem jest przyznanie systemowi WS T-001 nagrody dziedzinie „Konstrukcje OZE”.

– Bardzo nas cieszy to wyróżnienie, które potwierdza, że CORAB to producent który oferuje innowacyjne, wysokiej jakości produkty, oczekiwane przez klientów – powiedział Wiesław Szałkowski, dyrektor działu sprzedaży w spółce. – Tracker to rozwiązanie na jakie czekał rynek, które doskonale sprawdza się na farmach fotowoltaicznych – dodał

Tracker, czyli nadążny system fotowoltaiczny to zaawansowane rozwiązanie, dzięki któremu można znacząco zwiększyć uzysk z instalacji PV. Z badań przeprowadzonych przez Polską Akademię Nauk wynika, że dzięki użyciu trackera, uzyski mogą być nawet o 30 proc. większe niż w wypadku klasycznych rozwiązań.

Ruchoma konstrukcja montażowa pozwala na dostosowanie położenia modułów względem aktualnego kierunku padania promieni słonecznych w ciągu dnia. Dzięki temu, możliwe jest znaczne poprawienie uzysków energii płynących z instalacji.

REKLAMA

– System CORAB TRACKER WS T-001 posiada funkcję śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. Cały system jest w pełni automatyczny i bezobsługowy.  Wyróżnia go m.in. bezklemowy rodzaj montażu, możliwość zastosowania dowolnych modułów PV oraz użycie zaawansowanego zespołu czujników monitorujących aurę. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalne uzyski z instalacji – mówił Paweł Wiktorowicz, kierownik działu wsparcia sprzedaży w CORAB.

Urządzenie oferowane przez olsztyńskiego producenta sprawdza się także podczas kapryśnej pogody. Kiedy nadchodzi wichura, mgła, czy leje rzęsisty deszcz, tracker WS T-001 przechodzi automatycznie w najbardziej odpowiedni tryb. Dodatkowo potrafi wykorzystać wodę deszczową do mycia zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. Trzeba zaznaczyć, że w ofercie Corab znajdują się moduły bifacjalne marki Encor, które doskonale współgrają z trackerem i pozwalają osiągnąć pożądane efekty z działania systemu nadążnego.

– Opracowaliśmy system który  wyróżnia się małą liczbą komponentów. To sprawia, że wyróżnia się bezawaryjnością i trwałością. Nasz dział badań i rozwoju wdrożył rozwiązania, dzięki któremu tracker ustawia moduły wzglądem rzeczywistego promieniowania słonecznego – zaznacza Paweł Wiktorowicz.

Jak dodaje, model WS T-001 został przetestowany pod względem bezpieczeństwa użytkowania, czego potwierdzeniem są certyfikaty bezpieczeństwa CE i TUV. Nie bez znaczenia jest fakt wysokiej odporności na korozję trackera, którego konstrukcja pokryta została specjalną powłoką Magnelis.

Więcej informacji na temat urządzenia na: https://corab.pl/aktualnosci/tracker-fotowoltaiczny-system-nadazny

 

artykuł sponsorowany