Wzrost inwestycji w OZE zwiększył przychody grupy Grodno

Wzrost inwestycji w OZE zwiększył przychody grupy Grodno
Andrzej Jurczak

Skonsolidowane przychody spółki w lutym wyniosły 95,1 mln zł i wzrosły o 68 proc rdr. Narastająco po jedenastu miesiącach roku obrotowego sprzedaż, po raz pierwszy w historii Grodna, przekroczyła 1 mld zł. Wyniki spółki napędzał segment odnawialnych źródeł energii.

Grupa Grodno po raz kolejny odnotowała poprawę we wszystkich segmentach swojej działalności. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, czynnikiem wzrostu były obszary odnawialnych źródeł energii oraz sprzedaż kabli i przewodów.

Pod kątem przychodów był to najlepszy luty w naszej historii i razem ze styczniem najlepsze otwarcie roku. Wpłynęły na to korzystniejsze niż przed rokiem warunki pogodowe ułatwiające realizację inwestycji OZE, ale też coraz silniejsza pozycja Grodna na tym rynku – mówi Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno S.A.

REKLAMA

Firma Grodno oferuje rozwiązania z zakresu OZE od 2011 r. Rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, ale także stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

REKLAMA

Obecny, największy w swojej historii wzrost przychodów Grodno zawdzięcza w dużej mierze rozwojowi w segmencie odnawialnych źródeł energii, w szczególności fotowoltaiki, która zgodnie z obecną strategią firmy stanowi jeden z filarów jej rozwoju.

Bieżący rok obrotowy, który zamkniemy w marcu, będzie naszym kolejnym rekordowym. Miliard przychodów to duże osiągniecie i symbolicznie nowy poziom, jeśli chodzi o skalę naszej działalności. Co istotne, dane okresowe po trzecim kwartale potwierdzają, że rosnącym przychodom towarzyszy jeszcze szybszy wzrost pozycji wynikowych i poprawa rentowności. Chcemy utrzymać tę tendencję w ujęciu całego roku – dodaje Andrzej Jurczak.

Katarzyna Bielińska

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl