System Corab WS-017BI – wydajna i bezpieczna farma

System Corab WS-017BI – wydajna i bezpieczna farma
Corab

Planując budowę farmy fotowoltaicznej, należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję, na której posadowione zostaną moduły. Trwałość, jakość wykonania oraz bezpieczeństwo to aspekty, których nie można lekceważyć, wybierając wolnostojącą konstrukcję PV.

Corab – wiodący europejski producent systemów fotowoltaicznych – oferuje szeroki wybór rozwiązań wykorzystywanych na farmach PV. System Corab WS-017BI to konstrukcja montażowa, której zdecydowanie warto się przyjrzeć, rozważając inwestycję w energię słoneczną.

Moduły bifacjalne zapewnią uzysk

REKLAMA

Rozwiązanie olsztyńskiej firmy, dedykowane modułom bifacjalnym, prezentowane było podczas kieleckich targów ENEX 2022. Co charakteryzuje System Corab WS-017 BI?

Jest to konstrukcja dwupodporowa dedykowana dużym projektom farmowym z przeznaczeniem pod zdobywające popularność moduły bifacial. Dobrym połączeniem jest wykorzystanie tutaj paneli fotowoltaicznych marki Encor. WS-017 BI gwarantuje brak zacienienia dolnej szyby modułów, co zwiększa uzysk z instalacji. Sposób montażu podpór to wbicie ich w ziemię za pomocą kafara.

Z racji znacznego narażenia na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych konstrukcje fotowoltaiczne wolnostojące powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na korozję. Przykładowo: elementy konstrukcji wsporczych oferowanych przez CORAB wyprodukowane są z Magnelisu – materiału, który ma zdolność do samoregeneracji, a także ze stali ocynkowanej.

REKLAMA

Jakość gwarantowana

Ważnym wyznacznikiem jakości jest także okres, na jaki udzielana jest gwarancja. W przypadku konstrukcji wsporczych do paneli PV oferowanych przez CORAB wynosi ona nawet do 25 lat na powłokę antykorozyjną od producenta ArcelorMittal.

Wybierając wolnostojącą konstrukcję pod panele PV warto także zwrócić uwagę na renomę producenta. Inwestycja w fotowoltaikę to przecież przedsięwzięcie na lata. Aby było rentowne, cały system powinien pracować bez awarii i przestojów minimum 25 lat.

Warto podkreślić, że System Corab WS-017BI przeszedł szereg testów i badań przed wprowadzeniem do sprzedaży. Prawidłowo zamontowana konstrukcja oprze się niespodziewanym warunkom atmosferycznym – w rodzaju silnego wiatru lub zwałów mokrego śniegu.

Więcej informacji na www.corab.pl

 

artykuł sponsorowany