Spółka z rynku PV zmieni nazwę

Spółka z rynku PV zmieni nazwę
Michał Sochacki

Hurtownia komponentów elektrowni fotowoltaicznych i pomp ciepła Sunday Energy S.A. zmieni nazwę na BeeIN S.A. W ubiegłym roku firma odnotowała 1,2 mln zł zysku netto, a obecnie przygotowuje się do wejścia na giełdę NewConnect.

Sunday Energy S.A., dostawca rozwiązań z rynku OZE, rozpoczyna proces rebrandingu. Akcjonariusze spółki na walnym zgromadzeniu podjęli decyzję o zmianie nazwy na BeeIN S.A.

Sunday Energy zamknął 2021 rok z przychodami na poziomie 17,5 mln zł w stosunku do przychodów na poziomie 5,8 mln zł odnotowanych w 2020 roku. Firma miała w ubiegłym roku 1,6 mln zł zysku EBITDA wobec 0,3 mln zł rok wcześniej.  

REKLAMA

Jak podkreśla spółka, wzrost skali działalności i wyników wynika z realizacji strategii w obszarze PV i pomp ciepła. Ostatnio Sunday Energy poszerzył ofertę w obszarze pomp ciepła, rozpoczynając sprzedaż urządzeń marki SPRSUN Select połączoną ze świadczeniem usług montażu, serwisu i monitoringu.

– Nasi akcjonariusze podjęli kluczową decyzję w zakresie zmiany nazwy spółki, otwierającą drogę do kolejnych kroków dot. rebrandingu. Ściśle jest on związany z zakładanym większym naciskiem na inne obszary rozwoju produktów i usług z rynku OZE wobec fotowoltaiki, stanowiącej dotychczas naszą główną oś biznesu – komentuje Michał Sochacki, prezes zarządu BeeIN S.A.

REKLAMA

Spółka przytacza dane Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC, z których wynika, że 2021 roku cały rynek pomp ciepła wzrósł o 66 proc., a pomp ciepła do ogrzewania budynków o ponad 80 proc. Sprzedaż pomp ciepła przypadająca na mieszkańca Polski w 2021 r. była większa niż w przypadku dwóch kluczowych rynków pomp ciepła w Europie – w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. PORT PC prognozuje wzrost liczby powietrznych pomp ciepła o ponad 50 proc. w 2022 r.

– Pod kątem sprzedaży i wyników, miniony rok owocował skokowym wzrostem skali biznesu oraz rentowności. W 2022 roku sytuacja geopolityczno-gospodarcza może nie sprzyjać inwestycjom w szeregu branż, z drugiej strony widzimy determinację do szybszego rozwoju segmentu OZE z uwagi na dążenie gospodarek europejskich do uniezależnienia się od rosyjskich surowców – dodaje Michał Sochacki.

Biznes Sunday Energy / BeeIN ma przyspieszyć dzięki pozyskaniu kapitału z rynku NewConnect. Spółka spodziewa się debiutu na NewConnect w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W ubiegłym miesiącu Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NC akcji zwykłych na okaziciela serii A (1 000 000 akcji) i serii B (160 000 akcji), o wartości nominalnej 0,10 zł każda. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.