Columbus wyraźnie zwiększył przychody w lutym

Columbus wyraźnie zwiększył przychody w lutym
Dawid Zieliński

W minionym miesiącu Columbus Energy odnotował przychody wynoszące prawie 66 mln zł. To poprawa aż o 64 procent w stosunku do przychodów wypracowanych we wcześniejszym miesiącu.

Największa firma na polskim rynku prosumenckiej fotowoltaiki w lutym odnotowała 65,8 mln zł przychodów.

W pierwszym miesiącu tego roku spółka wypracowała 40 mln zł przychodów, instalując systemy fotowoltaiczne o mocy 8,2 MW. Podpisane przez Columbusa umowy osiągnęły w pierwszym miesiącu br. wartość prawie 100 mln zł.

REKLAMA

Columbus zakłada, że wyłącznie w pierwszym kwartale zamontuje instalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 40 MW.

– Mamy ambitny plan, aby dostarczyć klientom indywidualnym i biznesowym ponad 40 000 kWp fotowoltaiki w samym pierwszym kwartale 2022 r. – tak, aby każdy miał możliwość skorzystania ze starego prawa prosumenckiego, które od 1 kwietnia zmienia ekonomię fotowoltaiki – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.


Wcześniej w tym miesiącu Columbus wdrożył nowy etap programu Prąd Jak Powietrze, który ma stanowić alternatywę dla zasad rozliczeń prosumentów wynikających z ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Usługa Prąd Jak Powietrze 2.0 ma działać jak bilansowanie w systemie opustów z tą różnią, że prosument nie traci 20 proc. lub 30 proc. energii oddanej do sieci.

REKLAMA

Columbus zapewnia, że nowa usługa pozwoli utrzymać korzystny okres zwrotu z inwestycji nawet po zmianie zasad rozliczeń prosumentów, która nastąpi po 31 marca br.

– Pierwsze efekty wdrożenia usługi są bardzo obiecujące i mam nadzieję, że nasza praca, a także kolejne planowane innowacje pozwolą nam zwiększyć skalę działania – zapewnia Dawid Zieliński.

Na razie Columbus Energy nie ogłosił jeszcze wyników finansowych za czwarty kwartał i cały 2021 rok.

Łącznie w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 roku Columbus osiągnął 508,31 mln zł przychodów i jest to wynik lepszy od wypracowanego w analogicznym okresie 2020 roku (468,13 mln zł).

W pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku Columbus miał 13,15 mln zł zysku netto, podczas gdy w analogicznym okresie zeszłego roku jego zysk wyniósł 47,94 mln zł.

Jak wynika z dotychczas opublikowanych informacji finansowych, rok 2021 Columbus chce zakończyć szacunkowymi przychodami z działalności podstawowej na poziomie ok. 700 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.