Jeśli fotowoltaika, to oparta na sprawdzonych konstrukcjach

Jeśli fotowoltaika, to oparta na sprawdzonych konstrukcjach
Corab

Budowa farmy fotowoltaicznej to rozsądna decyzja w dobie rosnących cen energii. Jednak, aby inwestycja spełniła swoje zadanie, powinna być oparta na solidnych podstawach. Takie daje Corab S.A. Firma oferuje wiele konstrukcji fotowoltaicznych dedykowanych dużym projektom.

Konstrukcje wolnostojące, dzięki możliwości ustawienia ich pod odpowiednim kątem względem padania promieni słonecznych czy stron świata, wspierają pracę całego systemu fotowoltaicznego i gwarantują maksymalnie możliwie wysokie uzyski prądu. Na uwagę zasługują szczególnie ruchome konstrukcje wolnostojące, które posiadają funkcję śledzenia promieniowania słonecznego, co zwiększa wydajności instalacji PV.

REKLAMA

Corab

Nowoczesność i większy uzysk

Przebojem na rynek wszedł System Corab Tracker WS T-001. To nowoczesna konstrukcja fotowoltaiczna, która posiada funkcję śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. System jest w pełni automatyczny i bezobsługowy. Z badań przeprowadzonych przez Polską Akademię Nauk wynika, że dzięki użyciu trackera, uzyski mogą być nawet o 30 proc. większe niż w wypadku klasycznych rozwiązań.

Ruchoma konstrukcja montażowa pozwala na dostosowanie położenia modułów względem aktualnego kierunku padania promieni słonecznych w ciągu dnia. Dzięki temu możliwe jest znaczne poprawienie uzysków energii płynących z instalacji. Co warto podkreślić, urządzenie zdobyło Medal Targów Kielce w prestiżowej kategorii „Konstrukcje OZE”.

Rozwiązanie dla każdej farmy

Dużym przedsięwzięciom farmowym służy System Corab WS-015. To konstrukcja dwupodporowa, o kącie nachylenia 25 stopni. Układ modułów stanowi sześć rzędów umiejscowionych poziomo. Podobne rozwiązanie oferuje System Corab WS-016. Tu również montaż modułów odbywa się w orientacji poziomej, z tym, że rzędów jest pięć. W trzech rzędach ułożone są moduły w System Corab WS-019.

Ciekawym rozwiązaniem jest System Corab WS-014WE. Jest to konstrukcja wschód-zachód dedykowana dużym projektom farmowym. Jest to optymalne rozwiązanie do montażu na małej przestrzeni. Brak przerw między stołami zmniejsza powierzchnię montażu. Dodatkowo system zmniejsza wzajemne zacienienie modułów.

REKLAMA

System WS-017 BI skierowany jest do odbiorców, którzy chcą, aby ich farma produkowała energię z użyciem coraz popularniejszych modułów bifacjalnych. Gwarantuje brak zacienienia dolnej szyby modułów, co zwiększa uzysk z instalacji. Podpory są montowane poprzez wbicie ich w ziemię za pomocą kafara.

System WS-017 BI. Fot. Corab

Bezpieczne systemy od renomowanego producenta

Wszystkie wyroby opuszczające fabrykę Corab wykonane są z wysokiej klasy stali i aluminium. Konstrukcje pokryte są warstwą powłoki Magnelis, która ma zdolności samoregeneracji zadrapań, co sprawia, że jest odporna na korozję. Potwierdzają to warunki gwarancji, które obejmują zarówno elementy ponad powierzchnią gruntu, jak i te umieszczone w ziemi.

Corab

Trzeba dodać, że spółka dysponuje 40 unikalnymi patentami związanymi z fotowoltaiką. Jedno z rozwiązań opracowanych przez dział badań i rozwoju Corab – „Slide-In” – umożliwia prosty, bezklemowy montaż modułów PV. To innowacyjne podejście pozwala skrócić czas montażu nawet o połowę w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Daje to dużą oszczędność, także pieniędzy inwestora.

Więcej informacji: www.corab.pl

 

artykuł sponsorowany