APsystems przekroczyła 2 GW dostaw na całym świecie

APsystems przekroczyła 2 GW dostaw na całym świecie
APsystems

Spółka APsystems, światowy lider w dziedzinie wieloplatformowych urządzeń MLPE dla energetyki słonecznej, ogłosiła dziś, że w 2022 roku przekroczyła poziom 2 gigawatów (GW) zainstalowanej mocy. Urządzenia APsystems obsługują obecnie ponad 146 000 instalacji PV wykorzystujących jej mikrofalowniki i urządzenia do szybkiego wyłączania (RSD) w ponad 100 krajach.

Wraz z osiągnięciem poziomu mocy 2 GW zainstalowanych mikrofalowników APsystems przekroczyła milion przesłanych RSD pod marką APsmart, co jest kolejnym ważnym osiągnięciem.

Od momentu wejścia na rynek w 2019 r. firma APsmart Business odnotowała solidny wzrost sprzedaży wspierany wdrażaniem oferty innowacyjnych urządzeń do szybkiego wyłączania zgodnych ze standardem SunSpec, w tym rozwiązań jedno- i dwumodułowych.

REKLAMA

– Dwa gigawaty to ogromne osiągnięcie naszej globalnej organizacji i kamień milowy, z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni – powiedział dr Zhi-min Ling, współzałożyciel i prezes APsystems. – Nasi klienci na całym świecie dostrzegają ogromną wartość i korzyści płynące z używania produktów APsystems. Ten kamień milowy jest wynikiem naszego zaangażowania w konsekwentne zwiększanie tej wartości i wspieranie celów naszych klientów.

Oprócz wysokowydajnej konwersji energii zapewnianej przez produkty APsystems w systemach fotowoltaicznych na całym świecie, osiągniecie zainstalowanej mocy 2 GW przekłada się na około 2,8 terawatogodzin (TWh) całkowitej wyprodukowanej energii, co oznacza skompensowanie emisji ponad 2 mln ton CO2.

– Od 2010 roku APsystems jest liderem w dziedzinie energii słonecznej – komentuje Olivier Jacques, prezes APsystems. – Zostaliśmy wyróżnieni za stworzenie najlepiej sprzedającego się 3-fazowego mikrofalownika posiadającego cztery kanały, a ostatnio także za mikroinwertery z serii DS3, posiadające największą moc na świecie w śród mikrofalowników dwumodułowych. Naszym celem jest przekraczanie kolejnych granic w dziedzinie energii PV.

Sukces APsystems polegający na osiągnięciu kamienia milowego w postaci 2 GW dostaw mikrofalowników i rozwiązań RSD wynika w dużej mierze z globalnego zaangażowania firmy w innowacje połączonego z doświadczeniem pracowników w każdej jednostce biznesowej na całym świecie.

Zgodnie z zapotrzebowaniem klientów nowa architektura urządzeń APsystems, zbudowana od podstaw przez ekspertów ds. układów energoelektronicznych łączących zespoły inżynierii, badań i rozwoju APsystems, wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie układów falowników, technologii urządzeń półprzewodnikowych, szyfrowanych protokołów komunikacyjnych i inteligentnego sterowania. Nowo wprowadzona linia produktów firmy APsystems – seria mikrofalowników DS3 – stanowi kontynuację jej stale rozwijającej się mapy drogowej skoncentrowanej na wdrażaniu przełomowych technologii fotowoltaicznych.

APsystems stale inwestuje w oprogramowanie jednostek komunikacyjnych, oprogramowanie sprzętowe falowników oraz platformę internetową opartą na chmurze, aby chronić dane instalatorów i konsumentów, a jednocześnie zapewnić klientom jak najlepsze wrażenia z użytkowania.

REKLAMA

System zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS) firmy APsystems posiada obecnie certyfikat ISO/IEC 27001:2013 (znany również jako ISO27001), międzynarodową normę dotyczącą bezpieczeństwa informacji, a szyfrowana technologia Zigbee została zintegrowana jako standardowa funkcja we wszystkich nowych generacjach „wielomodułowych” mikrofalowników.

Ludzie, innowacyjność i najnowocześniejsza struktura systemu oraz jego bezpieczeństwo to elementy, które zapewniły firmie APsystems pozycję lidera w dziedzinie systemów MLPE. Firma APsystems pragnie podziękować wszystkim swoim klientom, partnerom i pracownikom za udział w tym wspaniałym osiągnięciu i za to, że pozytywnie wpłynęli na rozwój firmy.

O APsystems

APsystems jest wiodącym światowym dostawcą wieloplatformowych rozwiązań MLPE oferującym mikrofalowniki, jak również urządzenia do szybkiego wyłączania. Mikrofalowniki APsystems to inteligentne, innowacyjne i najchętniej kupowane „wielomodułowe” mikroinwertery fotowoltaiczne na świecie.

Założona w 2010 roku w Dolinie Krzemowej firma APsystems z siedzibą główną w Jiaxing (Chiny) składa się z czterech globalnych jednostek biznesowych obsługujących klientów w ponad 100 krajach. Mogąc poszczycić się milionami sprzedanych urządzeń produkujących ponad 2,8 TWh czystej, odnawialnej energii, APsystems nieustannie rozwija i ulepsza technologie solarnych systemów MLPE.

Oddział APsystems USA ma siedzibę w Seattle, w stanie Waszyngton. Siedziby oddziału APsystems EMEA mieszczą się w Rotterdamie w Holandii oraz w Lyonie we Francji. APsystems APAC ma siedziby w Jiaxing i w Szanghaju w Chinach. Firma posiada również oddziały w Guadalajarze w Meksyku oraz w Sydney w Australii.

Dowiedz się więcej na www.emea.apsystems.com.

 

artykuł sponsorowany