Yellow Boson buduje swoje pierwsze farmy fotowoltaiczne

Yellow Boson buduje swoje pierwsze farmy fotowoltaiczne
Dawid Puton. Fot. Yellow Boson

Około 5 mln zł zainwestuje spółka Yellow Boson w budowę własnych farm fotowoltaicznych. Instalacje mają powstać w najbliższych miesiącach.

Zarząd grupy kapitałowej Yellow Boson uznał, że własne farmy fotowoltaiczne zapewnią znaczący wzrost przychodów i rentowności w najbliższych 12 miesiącach. Projekty farm fotowoltaicznych realizować będzie spółka zależna Yellow Boson INNO sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Firma Yellow Boson INNO podpisała już umowę z producentem narzędzi pneumatycznych z Wrocławia (nazwy firmy nie ujawniono) na budowę systemu fotowoltaicznego o mocy 99 kWp na hali produkcyjnej. Wartość projektu to 350 tys. zł, a zakończenie budowy planowane jest na czerwiec tego roku.

REKLAMA

Grupa kapitałowa Yellow Boson ma podpisane listy intencyjne dotyczące budowy kolejnych trzech instalacji PV – o wartości około 5 mln zł. Projekty te będą realizowane m.in. dla producenta drewna i zakładu produkcji proszków do prania.  

Umowa i listy intencyjne na kwotę około 5 mln zł na budowę naszych pierwszych farm fotowoltaicznych to efekt przyjętej strategii. Kolejne projekty będą realizowane w drugim półroczu tego roku po uzyskaniu wszystkich wymaganych pozwoleń. Rozwój w tym segmencie rynku i realizacja takich instalacji dla firm i przedsiębiorstw będzie dla nas istotnym źródłem wzrostu – mówi Dawid Puton, prezes zarządu Yellow Boson.

Zysk netto wyższy o 300 procent

Niedawno grupa kapitałowa Yellow Boson ogłosiła wyniki finansowej za pierwszy kwartał br. Wypracowała w tym okresie wyższy zysk niż w całym ubiegłym roku.

W pierwszym kwartale br. zysk netto grupy wyniósł 0,46 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 300 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2021, kiedy wskaźnik ten osiągnął wartość 0,113 mln zł.

REKLAMA

W całym 2021 roku grupa wypracowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 0,45 ml zł.

Yellow Boson notuje też wzrost sprzedaży. W pierwszym kwartale br. na poziomie skonsolidowanym grupa osiągnęła ponad 10 mln zł przychodów – w porównaniu do 8 mln zł wygenerowanych w analogicznym okresie zeszłego roku (wzrost o 25 proc.).

W pierwszym kwartale 2022 roku grupa Yellow Boson zrealizowała łącznie 311 projektów instalacyjnych. Wśród nich 64 proc. stanowiły instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych, prawie 12 proc. to instalacje PV dla biznesu, a 24 proc. – projekty związane z dostawą pomp ciepła. Grupa wykonała też kilka nowych zleceń związanych z uzdatnianiem wody.

Już w tym miesiącu zaczniemy w Polsce sprzedaż magazynów energii rodzimego producenta. Spodziewamy się także realizować jeszcze w tym półroczu większe projekty farm fotowoltaicznych dla biznesu. Dodatkowo chcemy też przejąć firmy z branży na rynkach zagranicznych oraz rozpocząć ekskluzywną sprzedaż niektórych produktów za granicą, gdzie budujemy właśnie sieć sprzedażową, serwisową i partnerską – opowiadał o planach firmy Dawid Puton.

Yellow Boson to spółka holdingowa i grupa kapitałowa. W wyniku przejęcia i połączenia ze spółką Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych SA znalazła się na warszawskiej giełdzie New Connect. Jest notowana od 4 stycznia 2022 roku.

Yellow Boson SA należy jednocześnie do holdingu Blue Boson United Kingdom Societas z siedzibą w Londynie. Ta międzynarodowa grupa kapitałowa działa w obszarze instalacji przemysłowych i domowych elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększania wydajności energii cieplnej i gazowej dzięki własnej opatentowanej technologii.  

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.