Darmowy webinar: Analiza potencjału fotowoltaicznego ze zdjęć satelitarnych

Darmowy webinar: Analiza potencjału fotowoltaicznego ze zdjęć satelitarnych
Oferro Fotowoltaika

Wiemy, że sprzedaż fotowoltaiki to wyzwanie. Jednak nowoczesne technologie gwarantują stabilny rozwój biznesu w tej branży. Nie tylko pod kątem projektowania coraz wydajniejszych komponentów. Chodzi także o możliwości zdalnej analizy potencjału fotowoltaicznego konkretnej nieruchomości a nawet całych powiatów. To cenne informacje dla firm zajmujących się montażem fotowoltaiki, ponieważ dzięki takiej właśnie analizie mogą sprawnie wybierać cenne kontakty i planować działania sprzedażowe. Algorytm Oferro wykorzystuje te możliwości, by wspomóc rozwój polskich przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się bliżej, jak zdalna analiza obrazu umożliwia ocenę potencjału fotowoltaicznego.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom konsumentów

Współpraca z firmami z branży OZE daje nam jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania ich potrzeb i wyzwań, z jakimi muszą się mierzyć w codziennej pracy. Słabej jakości leady, godziny spędzane na sprzedaży door-to-door czy niechęć klientów do rozmów telefonicznych to obecnie jedne z najczęściej wymienianych problemów. Dodatkowo, nawet jeśli osoba jest potencjalnie zainteresowana kontaktem, trudno uzyskać informacje o dachu nieruchomości – jego powierzchni, nasłonecznieniu czy o elementach przeszkadzających.

REKLAMA

Dlatego przy wsparciu naukowca – dr inż. Tatiany Jaworskiej stworzyliśmy narzędzie, które na podstawie zdjęć satelitarnych pozwala na dokładne zebranie informacji o danej nieruchomości.

Jak działa algorytm Oferro Fotowoltaika

Do działania algorytmu wykorzystujemy oprogramowanie MatLab i dane udostępniane przez Geoportal – zdjęcia satelitarne i klasyfikację budynków. Dzięki tym informacjom przeprowadzana jest analiza dachu oraz wskazanej nieruchomości.  Instalator zyskuje wiedzę m.in. o: całkowitej powierzchni dachu i budynku, liczbie kondygnacji, elementach uniemożliwiających montaż paneli, czy kierunku ustawienia połaci dachu. Podany jest status budynku – czy jest w użytku i czy nie jest objęty ochroną. To ważna kwestia, ze względu na to, że montaż instalacji na domach uznanych za zabytki może być niemożliwy do wykonania.

Dodatkowe możliwości rozwoju dla firm fotowoltaicznych

REKLAMA

Dzięki naszemu narzędziu firmy fotowoltaiczne mogą zaplanować swój rozwój w kolejnych województwach w Polsce. Możemy przygotować analizę wszystkich nieruchomości w danym regionie. Pozwala to na optymalizację czasu pracy, planowanie najkorzystniejszych tras dla sprzedaży door-to-door i dokładne przygotowanie się do spotkania z klientem.

Dla kogo jest ten webinar?

Webinar skierowany jest do klientów biznesowych, którzy poszukują nowych rozwiązań na pozyskanie zleceń i usprawnienie dotychczasowych procesów działania przedsiębiorstwa.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu w podanym terminie a interesuje Cię temat – zapisz się, prześlemy Ci nagranie z wydarzenia.

Webinar odbędzie się 30.05.2022 o godzinie 11:00. Każdy zapisany uczestnik po wydarzeniu otrzyma nagranie. Link do zapisu znajduje się TUTAJ.

Jeśli zależy Ci, aby Twoja firma wyróżniała się na rynku fotowoltaicznym nowoczesnymi procesami i chcesz zautomatyzować analizę dachu pod instalację – zapisz się na webinar i przekonaj się, jak algorytm Oferro Fotowoltaika może pomóc Twojej firmie.

 

artykuł sponsorowany