Fronius zajął 14. miejsce w rankingu Najlepszych Miejsc Pracy 2022

Fronius zajął 14. miejsce w rankingu Najlepszych Miejsc Pracy 2022
Fronius

Mawiamy, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Tymczasem w pracy spędzamy niemal 1/3 swojego życia. Nie bez znaczenia pozostaje zatem kultura organizacji, w której chcemy się spełniać zawodowo. W tym roku odbyła się kolejna edycja badania Great Place to Work. Firma Fronius Polska zajęła 14. miejsce na 144 przebadane firmy.

Great Place to Work® jest organizacją o międzynarodowym wymiarze. Swoją działalność prowadzi od 30 lat w ponad 150 krajach. Jej celem jest wspieranie firm w budowaniu przyjaznej, a jednocześnie profesjonalnej kultury pracy, która ma swoje realne odbicie w wynikach firmy.

W Polsce Great Place to Work® działa już 14. rok z rzędu. Efektem tej obecności jest kolejna edycja rankingu Najlepsze Miejsce Pracy. Za pomocą starannie opracowanego programu, który opiera się m.in. na danych, ankietach, dogłębnych analizach oraz ocenie pracowników, autorzy rankingu są w stanie wyłonić miejsca pracy będące tymi najbardziej pożądanymi na rynku.

REKLAMA

Sukces firmy Fronius 14. miejsce w Polsce oraz wyróżnienie

W tegorocznej polskiej edycji badaniu oraz ocenie podlegały aż 144 firmy. Wśród nich 83% stanowiły małe i średnie firmy zatrudniające do 500 osób. To właśnie w tej kategorii znalazła się firma Fronius, która zajęła bardzo wysokie, bo 14. miejsce w rankingu Najlepsze Miejsce Pracy 2022.

Co więcej, Fronius zdobył również wyróżnienie: Tytuł Rzecznika Standardu Etyki. Jest to nagroda przyznawana za działania zgodne z zaleceniami, które zawierają się w dokumencie Standard Programu Etycznego. Stanowi on zbiór wytycznych ONZ z zakresu praw człowieka oraz kierunku, w jakim powinny się rozwijać współczesne firmy.

Tak wysoka pozycja w elitarnym rankingu oraz dodatkowo zdobyte wyróżnienie jest ogromną nobilitacją, ale też konsekwentnym działaniem naszej firmy od lat w dążeniu właśnie do takiego miejsca.

Jak wspomniał prezes zarządu Fronius Polska Damian Kiersten: – Fronius Polska to przede wszystkim ludzie. Powinniśmy być dumni z ludzi, którzy tutaj pracują, bo – oczywiście – bardzo ważne są produkty i firma, ale ludzie to jest coś, co mamy najcenniejszego, mam tu na myśli nasz zespół, w którym każdy ma bardzo dużą motywację do tego, żeby być dobrym w dziedzinie, którą się zajmuje.

 

Damian Kiersten

REKLAMA

Great Place to Work jak wygląda weryfikacja firmy?

Jednym z kluczowych elementów procesu, który ma prowadzić do uzyskania certyfikatu Great Place to Work®, jest anonimowa ankieta Trust Index oraz Culture Brief przeprowadzana wśród pracowników. To od jej wyniku zależy, czy firma będzie mogła cieszyć się przez kolejne 12 miesięcy tytułem jednego z Najlepszych Miejsc Pracy w danym kraju.

Ankieta zawiera 65 pozycji dotyczących kultury pracy oraz dodatkowe pytania otwarte m.in. o tematyce społeczno-demograficznej. Całość przeprowadzana jest online a każdy z pracowników w celu udziału w ankiecie otrzymuje specjalny kod. Jest ona w pełni anonimowa, wszelkie dane są tajne, a śledzenie poszczególnych odpowiedzi oraz bieżących wyników jest niemożliwe nawet dla członków zespołu Great Place to Work.

Zastosowanie takich procedur pozwala zapewnić szczere i pełne zaangażowanie pracowników, co z kolei przekłada się na realny obraz firmy oraz jej kultury pracy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że firma Fronius okazuje się miejscem, w którym ludzie odczuwają codzienna satysfakcję z pracy oraz przyjemność z wykonywanych obowiązków służbowych.

Cieszy nas, że tak wiele firm zasłużyło w tym roku na tytuł Najlepszego Miejsca Pracy™. Potwierdzają to osoby zatrudnione w wyróżnionych organizacjach, bo jak wiadomo w metodologii Great Place to Work® głos pracowników jest najważniejszy. Aż 87% z nich potwierdziło, że pracuje w świetnym miejscu pracy. Jest to wynik lepszy o kilka punktów procentowych od zeszłorocznego. Warto też wspomnieć, że w przypadku listy firm przyjaznych milenialsom odsetek ten poszybował aż do 94% – mówi Maria Zakrzewski, prezes zarządu Great Place to Work®.

– Aby dostrzec, jak trudna jest droga do osiągnięcia przez firmy takich wyników, wystarczy porównać je z danymi z sondażu ogólnopolskiego. W przypadku średniej krajowej zaledwie połowa pracowników (51%) była skłonna zgodzić się z twierdzeniem, że ich firma jest świetnym miejscem pracy – mówi prezes Great Place to Work®.

Więcej informacji:

Sukces firmy Fronius >>

Więcej dokumentów, informacji i materiałów jest dostępne na oficjalnej stronie Fronius Polska Sp. z o.o. oraz na forum dla instalatorów.

   

 

artykuł sponsorowany