APsystems wprowadza 3-fazowy mikroinwerter QT2 o mocy 2000 VA

APsystems wprowadza 3-fazowy mikroinwerter QT2 o mocy 2000 VA
APsystems

Firma APsystems opracowała nowy mikroinwerter ze sprawnością 97 proc. i mocą wyjściową do 2000 VA, dedykowany szczególnie systemom fotowoltaicznym, opierającym się na modułach o dużej mocy.

Chiński producent falowników, APsystems, wprowadził trójfazowy mikroinwerter o mocy wyjściowej do 2000 VA, dla przydomowych i komercyjnych instalacji  fotowoltaicznych.

– Nasz mikroinwerter jest wyposażony w sterowanie mocą bierną, dzięki czemu jest interaktywny z sieciami energetycznymi – mówi Olivier Jacques, globalny prezes APsystems. – Pomaga to lepiej zarządzać skokami mocy fotowoltaicznej w sieci, a jednocześnie zapewnia solidne i atrakcyjne rozwiązanie dla małych i średnich komercyjnych systemów fotowoltaicznych na całym świecie.

REKLAMA

Mikroinwerter QT2 ma sprawność 97 proc. i nominalną sprawność śledzenia maksymalnego punktu mocy (MPPT) na poziomie 99,5 proc. Nominalne napięcie wyjściowe wynosi od 400 V do 438 V, a regulowane napięcie wyjściowe od 277 V do 478 V.

Producent podkreśla, że mikroinwerter jest zgodny z każdego rodzaju siecią trójfazową na całym świecie, w tym z sieciami 208 V i 380 V w Stanach Zjednoczonych i 400 V w Europie. Zalecana moc modułów fotowoltaicznych wynosi od 400 W do 670 W, a maksymalne napięcie wejściowe wynosi 60 V.

QT2 ma wymiary 359 mm x 242 mm x 46 mm i waży 6 kg. Posiada klasę szczelności IP67 i system chłodzenia oparty na naturalnej konwekcji. Całość komunikacji odbywa się dzięki zaszyfrowanemu sygnałowi Zigbee Mesh, co zapewnia szybsze przekazywanie danych w czasie rzeczywistym i większe bezpieczeństwo systemu.

REKLAMA

Źródło: APsystems – schemat instalacji z QT2

Nowa architektura urządzenia, zbudowana od podstaw przez ekspertów od projektowania zaawansowanej elektroniki z zespołów inżynieryjnych i badawczo-rozwojowych APsystems, wykorzystuje najnowsze, przełomowe rozwiązania w dziedzinie inwersji mocy, technologii urządzeń półprzewodnikowych, szybkiej komunikacji i inteligentnego sterowania – podkreśla Jacques.

QT2 jest objęty 10-letnią gwarancją na produkt, która na życzenie może zostać przedłużona do 20 lat w Europie i 25 lat w Stanach Zjednoczonych.

Komponenty w środku QT2 są otoczone silikonem, co zmniejsza obciążenie elektroniki, ułatwia rozpraszanie ciepła i poprawia wodoodporność – wyjaśnia Jacques. – QT2 został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, łączy się bezpośrednio z niskonapięciowym modułem fotowoltaicznym i z publiczną siecią energetyczną za pomocą standardowych napięć przemiennych, zwiększając bezpieczeństwo ludzi i w budynkach, dzięki czemu ten aspekt nie jest już problemem w instalacjach fotowoltaicznych. Powszechnie wiadomo, że systemy fotowoltaiczne są zintegrowane z budynkiem, a to wiąże się z kwestiami bezpieczeństwa – prąd stały o wysokim napięciu znajdujący się na dachu może powodować problemy wiążące się z ryzykiem awarii łuku DC, co może prowadzić do zagrożenia pożarem – dodaje. 

Firma rozpocznie sprzedaż QT2 w Europie i Stanach Zjednoczonych latem tego roku.

Dodatkowo w tym miesiącu firma AP Systems uruchomiła stronę internetową w języku polskim, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej treścią https://emea.apsystems.com/pl/

 

artykuł sponsorowany