Lighthief buduje farmy PV. Wśród inwestorów piłkarz polskiego klubu

Lighthief buduje farmy PV. Wśród inwestorów piłkarz polskiego klubu
fot. Michael Wilson/Unsplash

Lighthief Farmy Fotowoltaiczne startuje z budową farm fotowoltaicznych w modelu inwestorskim. Każdy inwestor obejmuje udziały w spółkach celowych firmy.

Lighthief zajmuje się usługami posprzedażowymi dla branży OZE. Oferuje m.in. recykling paneli fotowoltaicznych, mycie instalacji i farm fotowoltaicznych, badania termowizyjne, inspekcje z wykorzystaniem drona. Firma prowadzi też projekty badawcze we współpracy z Politechniką Częstochowską.

Nowym pomysłem na działalność jest budowa własnych farm fotowoltaicznych w modelu inwestorskim. W tym celu Lighthief powołał spółkę córkę – Lighthief Farmy Fotowoltaiczne.

REKLAMA

Firma Lighthief Farmy Fotowoltaiczne razem z inwestorami buduje spółki celowe, które tworzą i zarządzają farmami fotowoltaicznymi, czerpiąc z tego zyski. Udało się obecnie pozyskać już około 2 mln złotych od inwestorów, a rosnące ceny prądu dają bardzo dobre perspektywy na wzrost wartości aktywów w tej branży – mówi Marko Hernaiz, prezes Lighthief.

Każdy inwestor obejmuje realne udziały w spółkach celowych – zapewnia Hernaiz.

Inwestycja w zasięgu

Pierwszymi projektami firmy Lighthief Farmy Fotowoltaiczne są dwie farmy PV o mocy 1 MW każda. Obie są w fazie gotowości do budowy, inwestycje mają ruszyć w lipcu br. 

REKLAMA

Jedna z farm zlokalizowana będzie niedaleko Częstochowy, druga na Mazurach. Produkowana w nich energia rozliczana będzie w trybie kontraktów PPA.

Pierwszy projekt finansowany będzie dzięki współpracy z większymi inwestorami, do drugiego spółka zaprasza mniejszych graczy. Kwota wejścia wynosi 32,9 tys. zł za jeden udział w spółce celowej (ROI na poziomie 14 proc.).

Inwestorem farmy PV budowanej przez Lighthief Farmy Fotowoltaiczne został Ivi Lopez, piłkarz, gracz RKS Raków Częstochowa, uznany za najlepszego piłkarza sezonu, król strzelców i zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej w ostatnich rozgrywkach.

W swojej nowej działalności Lighthief zamierza wykorzystać dotychczasowe doświadczenie i wiedzę, zdobywane m.in. podczas świadczenia usług obsługi i konserwacji (O&M) farm fotowoltaicznych.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.