BAUER SOLAR podnosi zdolności produkcyjne do 500 MW rocznie

BAUER SOLAR podnosi zdolności produkcyjne do 500 MW rocznie

Od momentu powstania w 1985 r. firma BAUER stała się wiodącym, europejskim producentem i dostawcą systemowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej.

Firma z Selzen jest jednym z pionierów w branży PV, zwłaszcza w segmencie nowoczesnych technologii bifacial glas glas, która to od wielu lat wdrażana jest tak w obszarze badań, jak i produkcji.

Najnowszym osiągnięciem firmy są moduły fotowoltaiczne nowej generacji typu glas glas bifacial z ogniwami half cut, produkowanymi w technologii N-TYPE.

REKLAMA

Ze względu na ich wysoką jakość, udzielana jest 30-letnia gwarancja na produkt oraz 30-letnia gwarancja liniowa z uzyskiem aż 87% po 30 latach użytkowania. Moduły te osiągają dodatkową produkcję prądu na światło odbite do 30% większą w stosunku do tradycyjnych modułów z folią tylną. Obecnie zdecydowaną większość produkcji BAUERA stanowią właśnie moduły glas glas bifacial.

Wraz z szybkim rozwojem i wzrostem sprzedaży (łączna sprzedaż modułów to już ponad 2,3 GW) BAUER nadal pozostaje firmą rodzinną, zapewniającą solidność finansową i niezawodne partnerstwo.

REKLAMA

W kolejnym już rankingu dziennika Financial Times firma uplasowała się w czołówce najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie.

W związku z rekordową sprzedażą i ogromnym popytem na wysokowydajne moduły BAUER, zdolności produkcyjne firmy zostały zwiększone do 500 MW rocznie.

W trzecim kwartale 2022 roku zostaną zwiększone również moce produkcyjne najpopularniejszych modułów GG bifacial z mocy 385 Wp na 400 Wp.

W swej ofercie BAUER posiada obecnie następujące moduły GG bifacial:

  • BS-550-144M10HBB-GG – moduły dedykowane na farmy fotowoltaiczne i inne duże instalacje naziemne: BS-550-144M10HBB-GG Silver Frame
  • BS-385-M6HBB-GG – moduły w standardowym rozmiarze przeznaczone na mniejsze instalacje.

 

artykuł sponsorowany