Zatrzaskowy system montażowy do modułów fotowoltaicznych

Zatrzaskowy system montażowy do modułów fotowoltaicznych
solarstone.com

Estońska firma Solarstone wprowadziła na rynek uniwersalny aluminiowy system montażowy do modułów PV typu click-on. Umożliwia on wygodne i szybkie mocowanie modułów do połaci dachu. System Solarstone znalazł się w gronie finalistów na tegorocznych targach Intersolar Europe w kategorii Fotowoltaika.

Zestaw montażowy składa się zaledwie z kilku elementów: zacisków rzędowych, profili poziomych, profili bocznych oraz profili wentylacyjnych. Jak podaje producent, wszelkie komponenty w 100 proc. nadają się do recyklingu.

System click-on jest kompatybilny praktycznie ze wszystkimi modułami z listy Tier 1, umożliwia wypełnienie pojedynczej połaci dachu o powierzchni około 80 m2 nawet w jeden dzień. W karcie katalogowej producent podaje, że system można instalować z oknami producentów Fakro, Velux, Roto i Keylite.

REKLAMA

Solarstone na swojej stronie udostępnia narzędzie online, które pomaga użytkownikowi zaplanować rozmieszczenie modułów fotowoltaicznych o określonych parametrach na konkretnym dachu i jednocześnie dobrać odpowiednią liczbę poszczególnych komponentów montażowych.

Wymagany skos

Należy podkreślić, że system montażowy typu click-on firmy Solarstone jest przeznaczony do dachów o minimalnym kącie nachylenia 18 st. W przypadku dachów o kącie nachylenia poniżej 18 st. producent rekomenduje zastosowanie w 100 proc. wodoodpornego materiału dla zachowania pełnej szczelności dachu.

System montażowy jest objęty 10-letnią gwarancją produktową.

REKLAMA

Rozwiązanie zaproponowane przez Solarstone zostało docenione na tegorocznych targach Intersolar Europe 2022. Jury umieściło estońską firmę w gronie finalistów w kategorii Fotowoltaika.

Dachówki solarne

Oprócz systemów montażowych do fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV) Solarstone produkuje również dachówki solarne o mocach nominalnych 90 i 108 W przeznaczone do dachów, fasad i carportów.

Mocniejsza dachówka ma wymiary 1824 x 389 x 22 mm i waży 8 kg. Jest wykonana z wykorzystaniem monokrystalicznych ogniw krzemowych o wymiarach 156 x 156 mm. Sprawność pojedynczej dachówki wynosi 19 proc.

Producent na swoje dachówki solarne daje 10 lat gwarancji produktowej i 25 lat gwarancji na wydajność.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.