Falowniki marki Azzurro gotowe na net-billing

Falowniki marki Azzurro gotowe na net-billing

Azzurro to marka wywodząca się z Włoch spod ręki potentata technologicznego Zucchetti Centro Sistemi. W słonecznych Włoszech fotowoltaika trochę wyprzedza Polskę. Zmiany wprowadzane w naszym kraju wyznaczają rozwój w kierunku magazynowania energii, które w ojczyźnie Azzurro są już standardem od kilku lat.

Dlaczego nie sięgnąć po rozwiązania doświadczonego producenta, które są gotowe na net-billing i rozliczanie według cen dynamicznych?

Azzurro w swojej ofercie posiada ponad 90 falowników, zaczynając od najmniejszego o mocy 1,1 kW, a kończąc na 136 kW.

REKLAMA

Azzurro

Hybrydowe falowniki wyróżniają się na tle konkurencji mocą największej jednostki. Ta wynosi 20kW. Jest ona nie tylko hybrydą, ale również off-gridem przystosowanym do pracy wyspowej tuż po wyjęciu z pudełka. Nie są wymagana żadne dodatkowe układy przełączania czy wyposażenie inne niż magazyn energii.

Falowniki Azzurro posiadają dwa złącza AC. Jedno służy do zasilania naszych odbiorników w trybie EPS a drugie do wymiany energii z siecią. Przerwa w dostawie prądu nie jest dla naszego falownika żadnym wyzwaniem. Przełączy się on w tryb awaryjny w mniej niż 0,02 sekundy – w tak krótkim czasie w gospodarstwie domowym żadne urządzenie nie odnotuje przerwy w zasilaniu.

Dzięki temu że „smart meter” jest wbudowany w nasze urządzenia hybrydowe, w celu optymalizacji zużycia energii elektrycznej wystarczy podłączyć odpowiednie czujniki, które są dołączone do falownika.

REKLAMA

Magazyny energii dedykowane falownikom Azzurro to znany na całym świecie Pylontech będący top 2 w domowych magazynach energii oraz WECO. Te dwie marki są obecne aktywnie w 42 krajach i mogą pochwalić się sprzedażą ponad 1,6 GWh zainstalowanej pojemności. Są to marki godne zaufania, wykorzystujące pryzmatyczne ogniwa w swoich systemach w sprawdzonej technologii LFP bezpiecznej dla warunków domowych. Mają bardzo wysoką sprawność – odpowiednio 5000 i 7000 cykli ładowania i rozładowania, co powinno wystarczyć na odpowiednio około 14 i 19 lat pracy magazynu z instalacją PV w warunkach domowych.

Nasze magazyny energii dla układów 3-fazowych są bardzo elastyczne. Można skonfigurować Pylontech od 9,6 do 57,6 lub WECO idealne do większych instalacji od 23 kWh do 127 kWh.

Wielkim wyróżnieniem są filmiki instruktażowe, które w bardzo przystępny sposób tłumaczą proces instalacji i konfiguracji systemu. Znajdują się one na stronie producenta wraz z całą dokumentacją, np. pod tym linkiem znaleźć można dokumenty i samouczki dla falownika hybrydowego od 5 do 8 kW.

Doświadczenie Azzurro widać również po module HEMS/EMS, który posiada w ofercie od dłuższego czasu. Moduł jest cały czas rozwijany i ulepszany, aby jeszcze bardziej zwiększyć autokonsumpcję. O module connext więcej możesz przeczytać tutaj. Może on sterować np. dodatkowym ogrzewaniem wody lub w połączeniu z ładowarkami do aut ZCS Azzurro można dynamiczne sterować ich mocą lub ustawiać harmonogramy i strategie ładowania.

Piotr Masłocha, ekspert ds. systemów PV oraz magazynowania energii GreenElit

p.maslocha@elitsa.pl


artykuł sponsorowany