Fabrykę pod Wrocławiem zasili duża farma PV

Fabrykę pod Wrocławiem zasili duża farma PV
McCain

Na terenie fabryki firmy McCain położonej koło Strzelina pod Wrocławiem została oficjalnie uruchomiona farma fotowoltaiczna, która ma produkować energię na potrzeby zakładu. McCain chwali się, że zużycie energii w jego fabryce jest już w całości pokrywane energią ze źródeł odnawialnych.

Farma fotowoltaiczna powstała przy fabryce producenta żywności – firmy McCain. Instalacja posiada moc 4,9 MW, na co składa się ponad 11 tys. paneli fotowoltaicznych.

Inwestycja została zrealizowana w ramach partnerstwa z firmą Engie, a jej celem jest zwiększenie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych i wygenerowanie oszczędności na energii niezakupionej z sieci.

REKLAMA

System fotowoltaiczny ma produkować rocznie około 5,3 GWh energii elektrycznej, zaspokajając zapotrzebowanie na energię fabryki w 25 proc.

REKLAMA

Dodatkowo McCain kupuje energię z gwarancjami pochodzenia OZE, co wraz z własną produkcją pokrywa 100 proc. zapotrzebowania na energię generowanego przez jego dolnośląską fabrykę.

W rezultacie zakład koło Strzelina jest pierwszą fabryką McCain w Europie zasilaną w 100 proc. energią odnawialną. Wiąże się to ze zmniejszeniem emisji CO2 o około 4,3 tys. ton rocznie.

Do roku 2030 firma McCain zobowiązała się do zmniejszenia bezwzględnej emisji CO2 w wyniku swojej działalności o 50 proc. W dużej mierze taka redukcja ma zostać osiągnięta dzięki wykorzystaniu w zakładach produkcyjnych energii elektrycznej pochodzącej w 100 proc. ze źródeł odnawialnych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.