Columbus wchodzi na pierwszy zagraniczny rynek

Columbus wchodzi na pierwszy zagraniczny rynek
Columbus Energy

Największa firma na polskim rynku dachowej fotowoltaiki rozpocznie działalność w Czechach. Będzie to pierwszy zagraniczny rynek, na którym Columbus Energy chce oferować swoje usługi związane z montażem fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii czy stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Columbus Energy rozpoczyna działalność w Czechach. Spółka będzie sprzedawać i montować instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz inne produkty związane z odnawialnymi źródłami energii.

Zarząd spółki podpisał wczoraj (22 czerwca) umowę typu joint-venture z dwoma czeskimi podmiotami. Zgodnie z umową za pośrednictwem utworzonej w Republice Czeskiej spółki, w której Columbus obejmie 52 proc. udziałów, firma będzie dostarczała kompleksową ofertę swoich produktów, tj. fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych.

REKLAMA

Oferta ma być skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Do rozwoju działalności w Czechach Columbus chce wykorzystać swoje zasoby technologiczne, sprzedażowe i marketingowe.

Czeska fotowoltaika na fali wzrostowej

REKLAMA

Komentując decyzję o wejściu na pierwszy zagraniczny rynek, prezes Columbus Energy Dawid Zieliński podkreśla, że w ostatnim czasie Czechy notują systematyczny wzrost w zakresie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne.

– Od dłuższego czasu sondujemy zagraniczne rynki pod kątem odnawialnych źródeł energii. Zapotrzebowanie na produkty i rozwiązania w tym zakresie jest duże w całej Europie i wciąż będzie wzrastać, nie tylko ze względu na przyjętą w UE politykę klimatyczną. Teraz w większości krajów wymusza to także chęć energetycznego uniezależnienia się od Rosji. Rynek czeski jest pod tym względem bardzo atrakcyjny. Liczę, że nasze kompetencje i know-how trafią na podatny grunt w Czechach, gdzie zamierzamy także trafić do czołówki firm dostarczających rozwiązania z zakresu OZE – mówi Dawid Zieliński.

Wejście na rynek czeski następuje w sytuacji spowolnienia na polskim rynku dachowej fotowoltaiki, spowodowanego przejściem na nowy system rozliczeń nadwyżek energii wprowadzanej do sieci przez prosumentów. Jak ta sytuacja wpłynęła na liczbę i wartość zamówień pozyskanych przez Columbusa w ostatnich miesiącach? Więcej na ten temat w artykule: Columbus w maju zwiększył wartość zamówień.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.