Corab inwestuje w Gliwicach i funduje fotowoltaikę

Corab inwestuje w Gliwicach i funduje fotowoltaikę
Corab

Producent konstrukcji fotowoltaicznych Corab ufundował instalację fotowoltaiczną dla jednego z domów dziecka w Gliwicach. W tym samym mieście olsztyńska firma uruchamia kolejne regionalne centrum logistyczne.

Dzięki Corabowi na dachu Domu Dziecka nr 1 w Gliwicach pojawiła się instalacja fotowoltaiczna złożona z 16 modułów o mocy 405 W każdy. Według szacunków olsztyńskiej firmy fotowoltaika pozwoli zmniejszyć rachunki za energię placówki o ponad 100 tys. zł podczas 25 lat eksploatacji.

Inwestowanie wiąże się także z odpowiedzialnością. Corab był i jest firmą społecznie odpowiedzialną, a jako przedsiębiorstwo będące uczestnikiem transformacji energetycznej mamy szczególne możliwości. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z naszym partnerem, firmą Elmax z Tych, wyposażyć jeden z domów dziecka w Gliwicach w instalację fotowoltaiczną – komentuje Piotr Markowski, prezes Corab SA.

REKLAMA

Ufundowanie instalacji fotowoltaicznej dla domu dziecka jest związane z uruchomieniem przez Corab centrum logistycznego w Gliwicach.

REKLAMA

 

To kolejne po Olsztynie, Warszawie i Poznaniu miejsce, gdzie Corab będzie dystrybuował systemy fotowoltaiczne i pompy ciepła.  

Stawiamy na rozwój i od dłuższego czasu szukaliśmy miejsca, w którym można otworzyć nowoczesne centrum logistyczne. Wybór padł na Gliwice. Doskonała lokalizacja, infrastruktura i dobry klimat do inwestowania były dla naszej firmy niezwykle istotne. Cieszę się, że te wszystkie czynniki kumulują się w mieście położonym nad Kłodnicą – komentuje Piotr Markowski, prezes zarządu Corab SA.

Olsztyńska firma podkreśla, że umiejscowienie centrum logistycznego na Śląsku to również ukłon w stronę odbiorców z innych krajów – w szczególności z Bułgarii, Rumunii czy Węgier. Obecnie produkty Corabu są eksportowane już do 20 krajów.

Producent konstrukcji fotowoltaicznych zapowiada kolejne inwestycje w regionie. – Obserwujemy rynek i mamy przekonanie, że Gliwice to doskonałe miejsce do prowadzenia działalności. Rozważamy kolejne aktywności w regionie – mówi Piotr Markowski. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.