BeeIN z rekordowymi wzrostami w sektorach pomp ciepła i fotowoltaiki

BeeIN z rekordowymi wzrostami w sektorach pomp ciepła i fotowoltaiki
fot. BeeIN

Spółka BeeIN pochwaliła się rekordowymi przychodami za trzeci kwartał br., które osiągnęły poziom około 12 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 4,9 mln zł. Ten historyczny wzrost ma być efektem między innymi zwiększenia skali dystrybucji i montażu własnych pomp ciepła.

Jak podaje notowany na rynku NewConnect dostawca rozwiązań z sektora OZE, sukces finansowy osiągnięty w trzecim kwartale br. wynika z trafnego przewidywania zwiększonego popytu na pompy ciepła. W pierwszym kwartale 2022 roku spółka rozpoczęła sprzedaż i montaż własnej linii urządzeń SPRSUN SELECT. Teraz BeeIN kontynuuje rozwój w tym obszarze.

Bardzo dobre wyniki finansowe za 3Q22 to efekt trafnego wyznaczenia kierunków strategicznego rozwoju, które zaprezentowaliśmy podczas tegorocznego debiutu na rynku NewConnect i rzetelnej pracy całego zespołu BeeIN. Tak istotny wzrost przychodów względem analogicznego okresu z roku poprzedniego umacnia mnie w przekonaniu, że nasza strategia się sprawdza, a jej dalsza konsekwentna realizacja przełoży się na satysfakcjonujące wyniki także w kolejnych kwartałach skomentował wyniki Michał Sochacki, prezes zarządu BeeIN.

REKLAMA

Jak podaje spółka, jest przewagą konkurencyjną mają być krótkie terminy realizacji zamówień i obsługa posprzedażowa.

20 proc. z rynków zagranicznych

BeeIN rozwija działalność na rynkach zagranicznych. Obecnie dystrybuuje swoje produkty do kilkunastu krajów. W planach ma utrzymanie wzrostu przychodów z ekspansji zagranicznej – obecnie stanowią one około 20 proc. wszystkich przychodów spółki.  

REKLAMA

 

Dynamiczny wzrost przychodów w 3. kwartale sprawia, że nawet w niepewnych czasach patrzymy w przyszłość z optymizmem i spokojem, ponieważ widzimy, że zmierzamy we właściwym kierunku. Czwarty kwartał zapowiada się równie interesująco i wiele wskazuje na to, że najbliższe komunikaty ESPI przyniosą naszym inwestorom kolejne dobre wieści – mówi Artur Lipiński, wiceprezes BeeIN.

Korzystny finansowo rok

Ogłaszając wyniki finansowe za pierwsze półrocze br., spółka BeeIN podawała, że jej przychody w tym czasie osiągnęły poziom prawie 11 mln zł – wobec 8 mln zł w pierwszym półroczu 2021 roku. W tym czasie zysk netto wyniósł 0,9 mln zł (0,4 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku).

Biorąc pod uwagę poziom przychodów z trzeciego kwartału 2022 roku – około 12 mln zł (dokładna wartość przychodów i inne wyniki finansowe zostaną przedstawione w raporcie okresowym za trzeci kwartał br.), można się spodziewać, że BeeIN zamknie ten rok z rekordowym wynikiem.

Jako zarząd jesteśmy zadowoleni z dynamicznego wzrostu przychodów, ale jeszcze bardziej cieszy nas poprawa efektywności naszych działań oraz rotacja kapitału obrotowego, jakim dysponuje spółka – podkreśla Michał Sochacki.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.