Corab celuje w agrokonstrukcje

Corab celuje w agrokonstrukcje
CORAB S.A.

Corab S.A. oferuje rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających branż i sektorów gospodarki. Do takich z pewnością należy rolnictwo. Wiodący europejski producent fotowoltaiki aktywnie reaguje na potrzeby rynku. Klienci Corab S.A. mogą zamawiać pionową konstrukcję fotowoltaiczną WS-A10, która świetnie sprawdzi się na obszarach rolniczych.

Nieprzewidywalne i zmienne warunki pogodowe niszczą uprawy roślin oraz utrudniają hodowlę zwierząt. W związku z tym eksperci coraz częściej postrzegają symbiozę rolnictwa i instalacji OZE jako przyszłość bezpieczeństwa żywnościowego. To istotne w dobie postępujących zmian klimatycznych. System Corab WS-A10 odpowiada na potrzeby rynku, a jego zastosowanie jest uniwersalne, obejmuje zarówno tereny wiejskie, jak i wszelkie wymagające obszary, gdzie potrzebna jest fotowoltaika.

 

REKLAMA

Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, jeśli chodzi o wykorzystanie energii słonecznej w agrobiznesie. W Polsce wystarczyłoby zagospodarować pod energię słoneczną zaledwie jeden procent areału łąk, aby podwoić obecne możliwości. Agroinstalacje mogą przynosić inny pozytywny skutek. Część produkcji roślinnej nie potrzebuje dużego nasłonecznienia. Systemy fotowoltaiczne mogą chronić produkcję rolną przed m.in. nadmiernym działaniem promieni słonecznych czy np. gradem – mówił Piotr Markowski, prezes CORAB S.A. podczas prezentacji raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2022” przygotowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej.

Jakie zalety ma System WS A-10?

REKLAMA

To pionowa konstrukcja przeznaczona do modułów bifacjalnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Grunty rolne to dobre miejsce, gdzie można zastosować WS-A10. Wyposażając ten system np. w wydajne panele Encor, uzyskuje się ciekawe rozwiązanie fotowoltaiczne – podkreśla Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny badania i rozwój w Corab S.A. Co warte zaznaczenia, system olsztyńskiego producenta wykonany jest z wysokiej jakości stali o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej oraz pokryty powłoką antykorozyjną Magnelis. System Corab WS-A10 to konstrukcja uniwersalna, dostosowana do modułów o szerokości 996-1050 mm i wysokości 1650-2150 mm.

Bezpieczne uprawy, lepsze plony

System Corab WS-A10 stanowi rozwiązanie, które spełni swoją rolę na trudnych terenach. Montaż polegający na wbijaniu w grunt daje duże możliwości umiejscowienia go na wybranym obszarze, tak aby dawał maksymalną satysfakcję z użytkowania fotowoltaiki. Szczególnie polecany jest dla agrobiznesu stwierdza Paweł Wiktorowicz. Trzeba zaznaczyć, że WS A-10 już cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli gospodarstw rolnych z nieomal całej Unii Europejskiej. 

Badania wykazują, że wytwarzana przez agrofotowoltaikę energia elektryczna może w znacznym stopniu podnieść wartość ekonomiczną gospodarstw rolnych, ze względu na poprawę efektywności użytkowania gruntów i wysokość plonów. Lepsze efekty mogą być szczególnie widoczne w cieplejszych obszarach, gdzie cień może chronić uprawy, obniżając temperaturę i zapobiegając nadmiernemu parowaniu wody z otoczenia.

Więcej informacji na www.corab.pl


artykuł sponsorowany