Izraelska spółka przejęła projekty farm PV w zachodniej Polsce

Izraelska spółka przejęła projekty farm PV w zachodniej Polsce
fot. IBC Solar

Spółka Afcon Renewable Energy odkupiła od IBC Solar Energy dwa projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 120 MW. Ma doprowadzić inwestycje do etapu gotowości do budowy (RTB) poprzez umowy deweloperskie z lokalnymi przedsiębiorcami.

Jak podaje IBC Solar Energy, sprzedane izraelskiej firmie Afcon Renewable Energy projekty fotowoltaiczne są na końcowym etapie rozwoju. Elektrownie PV powstaną w miejscowościach Grabno (województwo lubuskie) oraz Boguszyn (województwo wielkopolskie).

Jako dostawca kompleksowych usług jesteśmy doświadczonym partnerem w realizacji projektów z zakresu energii odnawialnej, począwszy od rozwoju i realizacji pod klucz aż po eksploatację i ich utrzymanie – wyjaśnia Wojciech Prokopowicz, dyrektor zarządzający IBC Solar Polska.

REKLAMA

Mówimy tu nie tylko o sektorze parków słonecznych, ale także segmencie mieszkaniowym, w którym od kilku lat z powodzeniem działamy w Polsce, a także rozwiązaniach PV oraz magazynowania energii dla klientów komercyjnych i przemysłowych, na których obecnie wraz z naszymi partnerami mocno koncentrujemy swoje działania – dodaje Prokopowicz.

600 MW mocy

REKLAMA

Przedstawiciel spółki IBC Solar AG, do której należy IBC Solar Energy, zapowiada dłuższą współpracę z Afcon, nie tylko na rynku polskim.

Podpisanie umowy z Afcon nakreśla początek naszej współpracy, która może zostać rozszerzona również na inne kraje – mówi Patrik Danz, Chief Sales Officer (CSO) IBC Solar AG. – Współpraca ta wpisuje się w szersze działania, jakie nasz zespół projektowy prowadzi w Polsce. Aktualnie nasze portfolio w tym zakresie liczy ponad 600 MW mocy i jest nieustannie rozwijane.

IBC Solar niedawno założył nową filię w Polsce. Nowa spółka zależna została zarejestrowana w KRS z siedzibą w Gdańsku, pozostałe polskie biura firmy znajdują się w Toruniu i Rudzie Śląskiej. 

Rozwój projektów solarnych zapowiada także Israel Raif, prezes Afcon.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z IBC Solar. Dwa zakupione projekty są istotnym dodatkiem do naszego portfolio na całym świecie, a w szczególności w Polsce. Afcon kontynuuje inwestycje w unikalne projekty solarne na dużą skalę, a nabytek w Polsce pozycjonuje nas jako znaczącego gracza na rynku energii odnawialnej w Europie – mówi Israel Raif.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.