Nowe solarne dachy z Polski

Nowe solarne dachy z Polski
MyRoof

Firma mdm NT z Bielska Białej wprowadza na rynek dachy solarne o nazwie MyRoof, które mają umożliwiać zastąpienie tradycyjnych dachów i instalacji fotowoltaicznych. MyRoof ma spełniać wszystkie wymogi stawiane dachom w naszej szerokości geograficznej. Producent zapewnia, że jego rozwiązanie jest konkurencyjne cenowo w porównaniu do kosztów montażu wysokiej klasy pokryć dachowych.

Dach solarny, który zaoferuje mdm NT, składa się z części aktywnej wykonanej z paneli fotowoltaicznych oraz z części pasywnej, która – jak informuje producent – może być wykonana zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami inwestora z praktycznie dowolnego dostępnego materiału dachowego.

„Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nie dochodzi do podwójnego obciążenia więźby dachowej, co stanowi problem w obecnie stosowanych rozwiązaniach polegających na montowaniu paneli na istniejącej konstrukcji dachu. Dzięki zastosowaniu dachu solarnego eliminuje się również ryzyko uszkodzenia dachu w trakcie montowania paneli. Dekarz wchodzi tylko raz na dach i montuje na nim tylko jedno urządzenie, zamiast ingerować w istniejące pokrycie” – informuje firma z Bielska Białej.

REKLAMA

– Firma mdm NT z Bielska-Białej jest obecna na rynku usług dekarskich od ponad 27 lat. Specjalizujemy się w produkcji membran dachowych i wszelkich akcesoriów niezbędnych do montażu dachów. Doświadczenie i wiedzę pozyskaną w tym czasie wykorzystaliśmy do stworzenia zintegrowanego dachu solarnego opartego o własne rozwiązania. Powstała unikatowa konstrukcja dachu opracowana wspólnie z doświadczonymi dekarzami. Rozwiązanie pozwala na szybki montaż dachu przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa i ponadprzeciętnej trwałości – mówi Marek Maślanka, właściciel mdm NT.

 

Opłacalność rozwiązania

REKLAMA

Zadaliśmy firmie mdm NT pytanie o to, jaka jest konkurencyjność kosztowa nowego rozwiązania względem kosztów tradycyjnych dachów i instalacji PV. W odpowiedzi producent zapewnia, że jego rozwiązanie jest konkurencyjne w porównaniu do kosztów wysokiej klasy pokryć dachowych.

– Nasz dach solarny kosztuje mniej więcej tyle, ile dach w technologii tradycyjnej pokryty dachówką z wyższej półki”. A w cenie MyRoof mamy również wysokiej klasy fotowoltaikę, za którą posiadacz dachu tradycyjnego musiałby dodatkowo płacić. U nas ma ją w cenie i to przy braku konieczności pójścia na trudne estetyczne kompromisy – informuje biuro prasowe mdm NT.

Producent zapewnia, że żywotność dachu solarnego MyRoof przekracza 20 lat. Po tym okresie dach fotowoltaiczny ma nadal zapewniać przynajmniej 80 proc. początkowej mocy. Moc pojedynczego panelu wchodzącego w skład MyRoof ma wynosić 370 Wp.

Do zastosowań domowych i przemysłowych

Według informacji mdm NT rozwiązanie jest w pełni skalowalne. Moc dachów solarnych MyRoof ma być dostosowywana do warunków danego obiektu. Producent zapewnia, że można je montować nie tylko na budynkach jednorodzinnych, ale także na obiektach przemysłowych i dużych halach.

– Od podjęcia decyzji o zamontowaniu MyRoof zainteresowany klient otrzymuje kompleksową pomoc obejmującą sprawdzenie konstrukcji istniejącej lub planowanej więźby dachowej, warunki techniczne przyłącza energetycznego i wszystkie inne parametry potrzebne do niezakłóconego działania elementów fotowoltaicznych. Klient otrzymuje wszystkie niezbędne dokumenty i uzgodnienia, tak by dach fotowoltaiczny działał długo, efektywnie i bezawaryjnie. Montaż możliwy jest na istniejących obiektach, jak i tych dopiero planowanych – zapewnia Marek Maślanka.

Obecnie mdm NT na realizować pierwsze instalacje, które powinny być gotowe na przełomie listopada i grudnia.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.