Europejski producent szkła solarnego przejęty przez indyjską spółkę

Europejski producent szkła solarnego przejęty przez indyjską spółkę
fot. YouTube/Borosil Renewables Ltd.

Działające w Indiach przedsiębiorstwo Borosil Renewables (BRL) wykupiło 86 proc. udziałów w niemieckiej firmie Interfloat Group. Transakcje przeprowadzone zostały poprzez spółki zależne BRL.

Jak poinformował „pv magazine India”, największy europejski producent szkła solarnego – Interfloat Group – sprzedał 86 proc. udziałów spółce Borosil Renewables, która także specjalizuje się w wytwarzaniu szkła wykorzystywanego do produkcji modułów fotowoltaicznych. Transakcja jest efektem podpisania przez BRL w kwietniu tego roku wiążącej oferty nabycia 100 proc. udziałów w niemieckiej firmie. Przeprowadzona została przez spółki zależne BRL, tj. Geosphere Glassworks GmbH i Laxman AG.

Większe moce produkcyjne

REKLAMA

Interfloat Group działa od 2008 roku – jako firma Glasmanufaktur Brandenburg GmbH z zakładem produkcyjnym w Tschernitz (około 10 km od granicy z Polską) oraz Interfloat Corporation z siedzibą w Liechtensteinie.

Moce produkcyjne Glasmanufaktur Brandenburg, wynoszące 300 ton szkła solarnego na dzień, mają wzrosnąć po przejęciu o 66 proc. – do 750 ton/dzień. Poza tym BRL planuje uruchomienie w Indiach nowego pieca o wydajności 550 ton/dzień, co ma spowodować wzrost zdolności produkcyjnych do 1300 ton szkła na dzień.

 

REKLAMA

 

W komunikacie giełdowym spółka BRL podała, że wskutek planowanych inwestycji w zakładzie w Tschernitz BRL i Interfloat będą mogły dostarczać znacznie większe ilości szkła solarnego swoim obecnym i nowym klientom.

Ponad 15 GW mocy w modułach PV

Informacja o planach przejęcia 100 proc. udziałów w Interfloat Group przez Borosil Renewables pojawiła się w kwietniu br. Wartość transakcji szacowana była wówczas na około 25 mln euro.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.