Sprzedaż polskiego dystrybutora PV przekroczy 700 mln zł

Sprzedaż polskiego dystrybutora PV przekroczy 700 mln zł
Menlo Electric

Dystrybutor komponentów elektrowni fotowoltaicznych Menlo Electric rozszerza działalność na rynkach zagranicznych. Polska firma zdobyła kolejne środki na ekspansję i wyraźnie przekroczyła już przyjęty na ten rok cel, jeśli chodzi o pozyskanie finansowania.

Menlo Electric uzyskał finansowanie od największego polskiego banku korporacyjnego – Banku Pekao SA. Spółka deklaruje, że fundusze, w tym kredyt obrotowy i kredyt w rachunku bieżącym, posłużą do zwiększenia obrotów na rynkach zagranicznych.

Umowa z Bankiem Pekao to część programu finansowania Menlo Electric prowadzonego przez Martę Walendzewicz.

REKLAMA

– Program Finansowania Wzrostu 2022 opiewał na łączną kwotę 20 mln euro, czyli prawie 100 mln zł. Dzięki umowie z Bankiem Pekao zebraliśmy całą tę sumę jeszcze przed końcem września. Poprzednie finansowania, które otrzymaliśmy w ramach programu, pochodziły m.in. od mBanku (30 mln zł) czy KUKE i KUKE Finance (15 mln zł) – wyjaśnia Marta Walendzewicz, CFO Menlo Electric.

 

REKLAMA

Bank Pekao jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce. Obsługuje ponad 6,2 mln klientów, w tym co drugą korporację w Polsce.

– Cieszymy się, że możemy finansować rozwój firm, które działają w strategicznym dla nas i niezwykle szybko rosnącym obszarze energii odnawialnej. Zgodnie z przyjętą w banku strategią ESG zakładamy wspieranie klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną i dzielenie się dobrymi praktykami na rzecz środowiska naturalnego. Umowę z Menlo Electric podpisujemy z tym większą satysfakcją, że umożliwiamy firmie z polskim kapitałem mocniejsze wyjście na zagraniczne rynki – komentuje Agnieszka Chruściel, dyrektor Departamentu Klientów Korporacyjnych w Banku Pekao.

Menlo Electric działa na ponad 25 rynkach w Europie i na Bliskim Wschodzie, obsługując klientów z 7 centrów logistycznych w głównych hubach transportowych. We wrześniu spółka otworzyła kolejne zagraniczne biuro – w centrum Bukaresztu w Rumunii.

Firma zapewnia, że jest jednym z 5 największych w Europie dystrybutorów produktów Risen Energy i Jinko Solar, globalnych liderów w produkcji modułów fotowoltaicznych. Menlo Electric jest również oficjalnym dystrybutorem marek: JA Solar, Sungrow, SolarEdge, Growatt i FoxESS. Obecnie ponad 70 proc. sprzedaży spółki odbywa się na rynkach poza Polską: od Hiszpanii po Estonię i od Norwegii po Liban. W przyszłym roku polska firma planuje znaczne zwiększenie sprzedaży poza Europą, w czym pomoże finansowanie z Banku Pekao.

Menlo Electric deklaruje, że w tym roku jej przychody przekroczą 700 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.