Falowniki KOSTAL PIKO CI kompatybilne z optymalizatorami Tigo TS4

Falowniki KOSTAL PIKO CI kompatybilne z optymalizatorami Tigo TS4
KOSTAL

Firma KOSTAL wyznaczyła sobie zadanie ciągłej optymalizacji przemysłowych instalacji solarnych za pomocą swojej gamy usług i nadających się do integracji elementów partnerskich. Dzięki temu odnawialna energia słoneczna z własnego dachu przemysłowego jest wykorzystywana efektywniej, a wartość dodana własnych instalacji fotowoltaicznych wzrasta. Dotyczy to teraz w szczególności przemysłowego falownika PIKO CI firmy KOSTAL, który można już łączyć w jeden system z optymalizatorami serii Tigo TS4.

Większy uzysk energii słonecznej i większa elastyczność przemysłowych instalacji słonecznych dzięki PIKO CI i Tigo

Niewielkie urządzenia dodatkowe firmy Tigo, które można podłączyć między modułami fotowoltaicznymi a falownikami KOSTAL, uzyskają więcej z własnej przemysłowej instalacji słonecznej. Optymalizatory Tigo TS4 są wykorzystywane w przypadku, gdy wymagana jest większa wydajność w trudnych warunkach oświetleniowych, a niezawodność instalacji fotowoltaicznej ma być zapewniona dzięki specjalnym aplikacjom zabezpieczającym i kontrolnym.

REKLAMA

Co wnoszą optymalizatory modułów Tigo?

Optymalizatory Tigo zapewniają kompensację w trudnych układach, które są związane ze stratami mocy wskutek ruchomych częściowych zacienień oraz różnego stopnia wykorzystania modułów. Dzieje się tak z powodu niejednakowych rodzajów modułów i skomplikowanych warunków ustawienia.

Optymalizatory Tigo wykorzystując funkcje kontrolne, zwiększają również niezawodność systemu pod kątem ewentualnych awarii i obsługi serwisowej. Optymalizatory mogą służyć jako oryginalne wyposażenie, za ich pomocą są też modernizowane istniejące instalacje. Dzięki tym urządzeniom można po nich oczekiwać uzysków energii słonecznej wyższych nawet o 20 procent.

Podczas pracy seria Tigo TS4 mierzy prąd, napięcie i temperaturę odpowiedniego modułu słonecznego. Dane są gromadzone na platformie Tigo Cloud Connect. Obliczona tam wartość najlepszego punktu pracy jest przesyłana do optymalizatora, który następnie przeprowadza regulację, a tym samym optymalizuje uzysk mocy.

Oprócz elastyczności uzysku i systemu, modele Tigo zapewniają również automatyczne i ręczne wyłączenie awaryjne na poziomie modułu. Tigo wykorzystuje do tego celu szybkie wyłączanie typu Rapid Shutdown w przypadku awarii zasilania sieci prądu przemiennego i wyświetla je w aplikacji Tigo. Pozwala to na natychmiastowe wykrywanie i diagnozowanie problemów z mocą. Poza tym komunikaty ostrzegawcze zapewniają możliwość szybkiego usuwania awarii, dzięki czemu praca systemu jest utrzymywana przez maksymalny możliwy czas.

REKLAMA

KOSTAL PIKO CI z optymalizatorem TS4

Przemysłowy falownik KOSTAL PIKO CI doskonale współpracuje z optymalizatorami firmy Tigo. Jego szeroki zakres mocy jest jeszcze bardziej widoczny, ponieważ wysoka sprawność wynosząca 98 procent, cztery trackery MPP i szeroko dobrane napięcie systemowe wynoszące 1100 woltów są skutecznie uzupełniane pod względem wydajności przez optymalizator Tigo.

Oprócz wielu funkcji Tigo, również PIKO CI, posiada odpowiednie funkcje bezpieczeństwa, takie jak ograniczniki przepięć AC/DC, obudowa IP65 i elektroniczne odłączanie DC. Dzięki temu ściśle powiązana praca instalacji jest zabezpieczona, niebezpieczeństwo pożaru jest zminimalizowane, a uzysk może zostać zwiększony dzięki maksymalnej aktywności.

Istniejące interfejsy KOSTAL PIKO CI i modułowość elementów Tigo zapewniają najlepszą konfigurowalność dla przemysłowych instalacji solarnych, w zależności od konstrukcji, wielkości i uzysku. Optymalizatory Tigo są tak samo łatwe w montażu i konfiguracji jak PIKO CI. Dzięki temu nawet duże połączone instalacje z wieloma dodatkowymi elementami można szybko i łatwo konfigurować oraz łatwo monitorować. Monitorowanie jest cyfrowe i kontrolowane za pomocą tabletu, komputera lub smartfona.

Dla tak stworzonego systemu dostępny jest serwis ze wsparciem technicznym dostosowanym do danego kraju, ponieważ kombinacja PIKO CI-Tigo jest obsługiwana nie tylko w Niemczech, ale także w całej Europie i poza nią. Moc PIKO CI, w zależności od konstrukcji 30, 50 i 60 kW lub więcej, pasuje do Tigo, tworząc zoptymalizowany kompleksowy system.

Przemysłowy falownik KOSTAL PIKO CI jest teraz kompatybilny z optymalizatorami modułów serii TS4 firmy Tigo – dla większego uzysku energii słonecznej i większego bezpieczeństwa na poziomie modułu.

Więcej szczegółów>>

 

artykuł sponsorowany