Fotowoltaika i magazyn energii dla Ukrainy

Fotowoltaika i magazyn energii dla Ukrainy
QCells

Niemieckie firmy z rynku fotowoltaicznego dostarczyły system PV z magazynem energii dla szkoły znajdującej się w mieście Irpień, które mocno ucierpiało w wyniku agresji Rosji na Ukrainę.

Niemiecka branża fotowoltaiczna zbiera fundusze, z których mają być finansowane instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dla Ukrainy. Akcję o nazwie „Solar hilft” prowadzi branżowe stowarzyszenie BSW-Solar.

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii, której montaż jest efektem działań podjętych przez niemiecki sektor fotowoltaiczny, została zamontowana w tym tygodniu w Irpieniu, mieście położonym na obrzeżach Kijowa, które zostało zniszczone w początkowej fazie rosyjskiej agresji na Ukrainę.

REKLAMA

W ramach projektu „Solar Hilft” niemieckie firmy wykonały na dachu jednej ze szkół w Irpieniu system fotowoltaiczny o mocy 20 kW, który składa się z 52 modułów fotowoltaicznych o jednostkowej mocy 385 Wp. Moduły bezpłatnie dostarczył producent QCells.

REKLAMA

 

Falowniki fotowoltaiczne, które obsługują panele fotowoltaiczne na dachu szkoły w Irpieniu, dostarczył największy europejski producent tych urządzeń – SMA.

Dodatkowe zasilanie w energię zapewni bateryjny magazyn energii o pojemności 55,3 kWh, który ufundowała i zamontowała firma Hoppecke. Instalacja magazynu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne lokalnej społeczności w sytuacji blackoutów, z którymi walczy ukraiński system elektroenergetyczny.

Instalacja całego systemu została wykonana w ciągu tygodnia. Oprócz wspomnianych firm w dostarczenie komponentów niezbędnych do jego uruchomienia zaangażowały się firmy BayWa r.e. oraz IBC Solar.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.