Falowniki hybrydowe KOSTAL z funkcją Smart Grid

Falowniki hybrydowe KOSTAL z funkcją Smart Grid
KOSTAL

Falowniki PLENTICORE plus drugiej generacji spełniają teraz wymagania określone dla urządzeń SG Ready przez niemieckie zrzeszenie branży pomp ciepła Bundesverband Wärmepumpe e. V. i są oznaczone etykietą „SG Ready”. Tym samym falownik hybrydowy KOSTAL staje się idealnym elementem instalacji fotowoltaicznej, która umożliwia ekonomiczne i ekologiczne pozyskiwanie energii. A ponieważ wiele nowoczesnych pomp ciepła jest wyposażonych w możliwość sterowania, proekologiczny użytkownik instalacji ma do dyspozycji wiele różnych opcji. 

Współdziałanie falownika z pompą ciepła

Pompy ciepła są idealnymi odbiornikami, gdyż umożliwiają tzw. przesunięcie obciążenia. Oznacza to, że zużycie dostępnej energii można precyzyjnie przesterować w czasie na określony moment. Jest to szczególnie cenną zaletą podczas przygotowywania ciepłej wody.

REKLAMA

Jeżeli instalacja fotowoltaiczna dysponuje dodatkowo nadwyżką energii, można ją wykorzystać do zmiany schematu załączania lub do podniesienia temperatury zadanej. Zwłaszcza w przejściowych okresach wiosennych i jesiennych można wykorzystać stosunkowo dużą ilość energii słonecznej nie tylko do podgrzewania wody, ale również do ogrzewania budynku. W połączeniu z falownikiem KOSTAL PLENTICORE plus G2 pozwala to optymalnie zapewnić sobie samowystarczalność.

Falowniki KOSTAL PLENTICORE plus dostępne od teraz ze statusem „SG Ready”

REKLAMA

Przy użyciu przeglądarki falownika PLENTICORE można skonfigurować wyjście cyfrowe i dostosować do wartości mocy sterowanej pompy ciepła. O tym, że falownik PLENTICORE plus jest prawdziwym fenomenem komunikacyjnym świadczą nie tylko dwa interfejsy LAN i łączność WLAN, ale również cztery dodatkowe złącza cyfrowe, które pozwalają sterować kolejnymi odbiornikami, takimi jak pompa ciepła, klimatyzator czy stacja ładowania.

Poza kompatybilnością z różnorodnymi odbiornikami – takimi jak np. pompą ciepła – falownik PLENTICORE plus jest również niezawodnym partnerem w integracji z akumulatorami. A to dlatego, że KOSTAL nieustannie rozbudowuje partnerstwo z renomowanymi producentami akumulatorów, gwarantując nienaganne współdziałanie z popularnymi rozwiązaniami w zakresie magazynowania energii.

Kto wybiera markę KOSTAL, kładzie podwaliny pod indywidualną transformację energetyczną, a dodatkowo zyskuje 10 lat gwarancji na wszystkie falowniki do 20 kW. Wraz z produktami firmy KOSTAL Solar Electric użytkownik instalacji fotowoltaicznej nabywa wysokiej jakości produkty „made in Germany” – wyróżnione niedawno nagrodą instytutu EUPD i doceniane wielokrotnie certyfikatem SPI berlińskiego uniwersytetu HTW.

Więcej szczegółów>>

 

artykuł sponsorowany